REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

Artykuł sponsorowany

 

Dwujęzyczne przedszkole na Białołęce. Dlaczego warto?

  11 maja 2022

Dwujęzyczne przedszkole na Białołęce. Dlaczego warto?

Rozmawiamy z Magdaleną Kiepuszewską, dyrektorką placówki Tequesta przy Zdziarskiej 61.

REKLAMA

- Wybór żłobka czy przedszkola dla dziecka to niełatwe zadanie, szczególnie w tak rozległej dzielnicy, jak Białołęka. Od niedawna pojawiają się w niej także tzw. przedszkola dwujęzyczne. Co to oznacza w praktyce?

- Dwujęzyczność, czyli bilingwizm to praktyczna umiejętność posługiwania się dwoma językami. W naszej placówce maluchy każdego dnia obcują z dwoma językami, ponieważ w każdej grupie mamy wychowawcę native speakera oraz nauczyciela polskiego. Misją placówki dwujęzycznej jest zanurzenie w języku obcym tak, by dzieci uczyły się nie tylko z niego korzystać, ale i myśleć w tym języku. Native speaker towarzyszy dzieciom przez cały dzień. Dzięki temu komunikacja odbywa się w systemie dwujęzycznym.

Wstąp do księgarni

- Czym jeszcze różnicie się od publicznych przedszkoli?

- Ideą, która przyświeca Tequesta Białołęka, jest edukacja poprzez zabawę. Pozwala to uczynić naukę niewymuszoną, naturalną, co w rezultacie przekłada się na zanik barier w komunikacji. W naszej placówce koncentrujemy się na indywidualnych potrzebach dziecka, nasza misja "Pokaż mi co potrafisz, a ja powiem Ci co z tym zrobisz" przekłada się na pracę w stacjach oraz na rozwój kompetencji społecznych i inteligencji emocjonalnej u dziecka. Dzięki dwujęzyczności dzieci od najmłodszych lat rozwijają obie półkule mózgu, co w przyszłości przekłada się na szybsze przyswajanie języków oraz łatwość w pozyskiwaniu nowej wiedzy. Misją przedszkola jest edukacja w duchu wielokulturowości. Dzięki kadrze z różnych stron świata, dzieci mają możliwość poznawać różne kultury, religie i narodowości. Wychowanie w zróżnicowanym społecznie i kulturowo środowisku pozwala dzieciom rozwijać się na różnych płaszczyznach i poszerza horyzonty. Dzieci w przyszłości będą gotowe na zdobywania świata.

- Co, poza nauką angielskiego, znajduje się w ofercie?

- Mamy także lekcje języka hiszpańskiego, zajęcia teatralne, multisportowe, logarytmiczne i wiele innych. Każdy maluch znajdzie coś dla siebie! Aktualnie prowadzimy dni otwarte w każdą środę w godz. 10:00-12:00. Serdecznie zapraszamy na Zdziarską 61, by przekonać się, jak wygląda życie w naszej placówce. Zajęcia adaptacyjne są bezpłatne i to najlepsza metoda, by przekonać się, czy właśnie takiego miejsca szukamy dla swojego dziecka.

- Co jeszcze wyróżnia Państwa placówkę?

- Tequesta znajduje się w zielonej okolicy. Nasze dzieciaki każdego dnia korzystają z przestronnego placu zabaw. Ideą właścicieli było stworzenie placówki w standardzie premium. Rodzice docenili wysiłki i często podkreślają, że nasza kadra, misja placówki, ale także wnętrza i własna kuchnia, to ogromne atuty. Nasza kuchnia bazuje na lokalnych i sezonowych produktach, a posiłki są urozmaicone i dzieci je uwielbiają.

Rozm. as

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA