REKLAMA

Białołęka

Artykuł sponsorowany

 

Dwujęzyczne przedszkole na Białołęce. Dlaczego warto?

  11 maja 2022

alt='Dwujęzyczne przedszkole na Białołęce. Dlaczego warto?'

Rozmawiamy z Magdaleną Kiepuszewską, dyrektorką placówki Tequesta przy Zdziarskiej 61.

REKLAMA

- Wybór żłobka czy przedszkola dla dziecka to niełatwe zadanie, szczególnie w tak rozległej dzielnicy, jak Białołęka. Od niedawna pojawiają się w niej także tzw. przedszkola dwujęzyczne. Co to oznacza w praktyce?

- Dwujęzyczność, czyli bilingwizm to praktyczna umiejętność posługiwania się dwoma językami. W naszej placówce maluchy każdego dnia obcują z dwoma językami, ponieważ w każdej grupie mamy wychowawcę native speakera oraz nauczyciela polskiego. Misją placówki dwujęzycznej jest zanurzenie w języku obcym tak, by dzieci uczyły się nie tylko z niego korzystać, ale i myśleć w tym języku. Native speaker towarzyszy dzieciom przez cały dzień. Dzięki temu komunikacja odbywa się w systemie dwujęzycznym.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

- Czym jeszcze różnicie się od publicznych przedszkoli?

- Ideą, która przyświeca Tequesta Białołęka, jest edukacja poprzez zabawę. Pozwala to uczynić naukę niewymuszoną, naturalną, co w rezultacie przekłada się na zanik barier w komunikacji. W naszej placówce koncentrujemy się na indywidualnych potrzebach dziecka, nasza misja "Pokaż mi co potrafisz, a ja powiem Ci co z tym zrobisz" przekłada się na pracę w stacjach oraz na rozwój kompetencji społecznych i inteligencji emocjonalnej u dziecka. Dzięki dwujęzyczności dzieci od najmłodszych lat rozwijają obie półkule mózgu, co w przyszłości przekłada się na szybsze przyswajanie języków oraz łatwość w pozyskiwaniu nowej wiedzy. Misją przedszkola jest edukacja w duchu wielokulturowości. Dzięki kadrze z różnych stron świata, dzieci mają możliwość poznawać różne kultury, religie i narodowości. Wychowanie w zróżnicowanym społecznie i kulturowo środowisku pozwala dzieciom rozwijać się na różnych płaszczyznach i poszerza horyzonty. Dzieci w przyszłości będą gotowe na zdobywania świata.

REKLAMA

- Co, poza nauką angielskiego, znajduje się w ofercie?

- Mamy także lekcje języka hiszpańskiego, zajęcia teatralne, multisportowe, logarytmiczne i wiele innych. Każdy maluch znajdzie coś dla siebie! Aktualnie prowadzimy dni otwarte w każdą środę w godz. 10:00-12:00. Serdecznie zapraszamy na Zdziarską 61, by przekonać się, jak wygląda życie w naszej placówce. Zajęcia adaptacyjne są bezpłatne i to najlepsza metoda, by przekonać się, czy właśnie takiego miejsca szukamy dla swojego dziecka.

REKLAMA

- Co jeszcze wyróżnia Państwa placówkę?

- Tequesta znajduje się w zielonej okolicy. Nasze dzieciaki każdego dnia korzystają z przestronnego placu zabaw. Ideą właścicieli było stworzenie placówki w standardzie premium. Rodzice docenili wysiłki i często podkreślają, że nasza kadra, misja placówki, ale także wnętrza i własna kuchnia, to ogromne atuty. Nasza kuchnia bazuje na lokalnych i sezonowych produktach, a posiłki są urozmaicone i dzieci je uwielbiają.

Rozm. as

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Agnieszka

22.08.2023 21:41

Dużo dobrego słyszałam o tym przedszkolu :) Zresztą widać, że dzieci mają tam fantastyczne warunki do zabawy oraz rozwoju. No i niewiele jest przedszkoli, które oferują naukę dwóch języków w ramach czasnego.

# Tarcho

23.08.2023 16:50

A śmierdzi tam z czajki?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break