REKLAMA

Bielany

inwestycje

 

Dwa nowe parki kieszonkowe na Bielanach, trzeci w drodze

  17 maja 2023

Dwa nowe parki kieszonkowe na Bielanach, trzeci w drodze
źródło: Facebook/Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany

Za sprawą budżetu obywatelskiego powstały dwa nowe parki kieszonkowe w okolicach przystanków Piaski 03 i Reymonta 03, zaś trzeci przy Popiela 04 jest w drodze...

REKLAMA

Pusty teren za przystankiem Piaski 03 był wyjątkowo nieestetyczny, zaś między przystankami Reymonta 03 i Reymonta 05 panował chaos: nieintuicyjnie poprowadzone chodniki, klepisko i wydeptane ścieżki, brak zieleni wysokiej a na dodatek szpetne ogrodzenie prywatnego terenu. Za sprawą realizacji budżetu obywatelskiego Bielan na 2022 rok miejsca te przeszły metamorfozę. O ich przemianę zabiegał bielański radny Krystian Lisiak, który ma już niemałe doświadczenie w przeobrażaniu takich miejsc na bardziej zielone i przyjazne mieszkańcom. Trylinka na Doryckiej przechodzi do historii Trylinka na Doryckiej przechodzi do historii
Bielański ratusz otrzymał olbrzymie dofinansowanie na gruntowną modernizację ulicy Doryckiej na Wrzecionie. Oznacza to, że odczuwana przez kierowców trylinka zniknie z tego miejsca.
Dzięki jego staraniom, w ramach budżetu obywatelskiego, ponad rok temu powstał park kieszonkowy, za przystankiem Aspekt.

Dwa nowe parki kieszonkowe na osiedlu Piaski

Za przystankiem tramwajowym Piaski 03 oraz Aleja Reymonta 03 zbudowano chodniki i ustawiono ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci, zaś estetykę wzbogaciły m.in. głazy narzutowe i pieńki. Ustawiono również hotele dla owadów i karmniki. Wykonane zostały nasadzenia drzew, krzewów, bylin oraz roślin cebulowych. Tylko przy samym przystanku tramwajowym Piaski 03 posadzono 9 drzew, 470 krzewów, 1660 bylin, 2400 cebul narcyzów i krokusów.

Wstąp do księgarni

W planach trzeci park kieszonkowy

Zarząd Zieleni, który zrealizował oba parki kieszonkowe, planuje utworzenie trzeciego w rejonie skrzyżowania ul. Wólczyńskiej i Nocznickiego. Jak przekonuje Krystian Lisiak, obecnie teren w okolicy przystanku Popiela 04 nie wygląda najgorzej, ale razi niewykorzystana przestrzeń, która może zostać wzbogacona o nasadzenia drzew i krzewów. Tym bardziej że w ramach budżetu obywatelskiego na 2021 rok zwyciężył projekt, w ramach którego wytyczony został nowy chodnik. Obecny projekt będzie zatem jego uzupełnieniem o nową zieleń i małą architekturę (ławki i kosze) wzdłuż chodnika. Prace nad metamorfozą tego miejsca powinny ruszyć po zakończeniu prac prowadzonych w tym rejonie przez MPWiK. Te trzy parki kieszonkowe powstają w ramach jednego projektu oszacowanego na 600 tys. złotych.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA