REKLAMA

Bielany

inwestycje »

 

Trylinka na Doryckiej przechodzi do historii

  12 maja 2023

alt='Trylinka na Doryckiej przechodzi do historii'
źródło: Facebook/Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany

Bielański ratusz otrzymał olbrzymie dofinansowanie na gruntowną modernizację ulicy Doryckiej na Wrzecionie. Oznacza to, że odczuwana przez kierowców trylinka zniknie z tego miejsca.

REKLAMA

- Otrzymaliśmy dofinansowanie na modernizację ul. Doryckiej. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przyznał 3 mln 592 tys. Mniej betonu, więcej zieleni na bielańskich podwórkach Mniej betonu, więcej zieleni na bielańskich podwórkach
W ramach wsparcia dla "Bielańskich rewolucji podwórkowych" zapoczątkowanych przez wiceburmistrza Bielan Włodzimierza Piątkowskiego pojawiają się nowe pomysły, zgłaszane przez mieszkańców i radnych.
zł. Szacujemy, że realizacja inwestycji pochłonie w sumie ponad 6 mln zł - oznajmił na Facebooku burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Z Wrzeciona znika trylinka

Dzięki przyznanym pieniądzom, z ulicy Doryckiej znikną trylinka i nierówny asfalt. Na obu odcinkach - wschodnim i zachodnim - ulica zyska nową nawierzchnię asfaltową. Na chodnikach ułożone zostaną estetyczne 50-centymetrowe płyty, zaś na wjazdach na posesje i parkingi oraz w dwóch zatokach postojowych na wschodnim odcinku ulicy pojawi się betonowa kostka. Remont przejdzie też parking przy zachodniej nitce Doryckiej, a całość zmian dopełni wymiana 31 latarni.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Kiedy rozpoczęcie prac na Doryckiej

- Nie zmieni się szerokość jezdni i zostanie zachowany obecny układ ruchu. Wyjątkiem będzie likwidacja ruchu dwukierunkowego na zachodnim odcinku, na wysokości tzw. okrąglaka. Skrzyżowanie obu jezdni ul. Doryckiej na wysokości bloku Marymoncka 159 będzie wyniesione. Dzięki temu ruch zostanie uspokojony, co poprawi bezpieczeństwo. Ma to ważne znaczenie w kontekście otoczenia ulicy, które stanowi gęsta zabudowa wielorodzinna - zapowiada burmistrz Pietruczuk. Jak dodał, projekt stałej organizacji ruchu został zatwierdzony, a kompletowanie dokumentacji jest już "na ostatniej prostej". Przetarg na wykonawcę prac samorząd zamierza ogłosić w drugiej połowie roku. Bielański ratusz planuje rozpocząć modernizację Doryckiej jesienią, a finalizacja prac ma nastąpić w przyszłym roku.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (5)

# Madbutcher

12.05.2023 10:19

Proponuję się pośpieszyć, zanim jakiś oszołom uzna, że ta trylinka to zabytek.

# Kolo

12.05.2023 18:06

Wreszcie. Przeczytałem ten artykuł 3 razy, bo moim pięknym oczom nie wierzę. Albo to fatamorgana, albo prima aprilis, ale to przecież maj. Mam nadzieję, że beda stamtąd wyrzucone samochody za wyjątkiem miejsc wyznaczonych, bo normalnie nie da się tam przejść. Licze też że zniknie ten cały syf i wreszcie będzie trochę porządku. Aż wierzyć się nie chce...

# Marian

13.05.2023 14:03

Zamiast trylinki będzie nowa droga najeżona co parę metrów spowalniaczmi. Jak zawieszenia były niszczone tak dalej będą. Zero zmian

REKLAMA

# Wredny Kocur

15.05.2023 15:18

A było tak fajnie.... szczególnie w zimę.... będę tęsknił. :}

# Kolo

01.06.2023 00:40

Czy ktoś wie, kiedy fizycznie ruszają roboty?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy