Drugie planetarium w Warszawie
17 czerwca 2011
19 czerwca zostało uruchomione drugie warszawskie planetarium. Nowoczesna aparatura wyświetla będzie niebo w Centrum Nauki Kopernik.
Rower w metrze i tramwaju bez awantur. "Pozwól się wyprosić"
Jak przewozić jednoślad komunikacją miejską, by nie wywołać wielkiej awantury z innymi pasażerami?
). Jednak chyba największą zaletą planetarium jest fakt, że za jego pomocą (bo planetarium to nie tylko budynek, w którym działa projektor, ale przede wszystkim samo urządzenie) można wyświetlić wygląd nieba w dowolnej porze dnia w dowolnym miejscu na Ziemi. Nie ruszając się z miejsca można więc obserwować gwiazdozbiory półkuli południowej, których w Polsce nie widać nigdy, oraz wszelkie obiekty astronomiczne, które, nawet z zastosowaniem domowej aparatury optycznej, zobaczyć trudno. Księżyce Jowisza, pierścienie Saturna, odległe galaktyki - wszystko na wyciągnięcie ręki.
A wszystko to już od końca czerwca w Centrum Nauki Kopernik. Bilety na seanse kosztują 18 złotych.
Szczegóły odnośnie biletów, repertuaru i rezerwacji można znaleźć na stronie www.niebokopernika.pl.
(wt)
.





































