REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Poszerzanie Lazurowej trwa mimo śniegu

  6 lutego 2023

Poszerzanie Lazurowej trwa mimo śniegu
źródło: UM Warszawa

Trwają prace przy przebudowie ostatniego odcinka ul. Lazurowej, od ul. Górczewskiej do trasy Obrońców Grodna (S8). W ramach inwestycji powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, chodniki, drogi dla rowerów i hulajnóg oraz ciągi pieszo-rowerowe. Prace nie będą powodować w najbliższym czasie większych ograniczeń w ruchu drogowym.

REKLAMA

Przebudowywana część ul. Lazurowej na odcinku od ul. Górczewskiej do trasy S8 ma długość ok. To dzieje się naprawdę. Rusza budowa metra do Połczyńskiej To dzieje się naprawdę. Rusza budowa metra do Połczyńskiej
Metro dotrze do Połczyńskiej. Od podpisania umowy na projekt i budowę stacji metra Lazurowa, Chrzanów i Połczyńska minęły cztery lata i dwa miesiące, ale mieszkańcy zachodniego skraju Warszawy wreszcie się doczekali. Na razie na terenie przyszłych stacji rozpoczyna się grodzenie i zabezpieczane są drzewa. Urząd miasta wciąż nie podał jednak informacji o planowanych utrudnieniach drogowych.
500 m. Zimowa aura nie przeszkadza Stołecznemu Zarządowi Rozbudowy Miasta w budowie kanalizacji deszczowej - zdejmowana jest wierzchnia warstwa gruntu. Powstają też wykopy, w których montowane są widoczne od kilku tygodni na placu budowy elementy kanalizacji.

Skorzystają piesi i rowerzyści

Na skrzyżowaniu z ul. Narwik pojawi się naziemne przejście dla pieszych i przejazd rowerowy z sygnalizacją świetlną. Rozbudowana zostanie sieć kanalizacji deszczowej, oświetlenie uliczne i wybudowane przystanki autobusowe.

W ramach inwestycji posadzonych ma być 95 drzew. Pojawią się także nowe krzewy, byliny oraz trawniki. Droga ma być gotowa w listopadzie bieżącego roku.

Kup bilet

Ważna inwestycja na Bemowie

Rozbudowa ul. Lazurowej od ul. Górczewskiej do alei Obrońców Grodna (trasa S8) stanowi zakończenie budowy ciągu drogowego biegnącego przez dzielnice Ursus, Włochy i Bemowo pomiędzy południową a zachodnią częścią obwodnicy Warszawy. Droga powstawała etapami. Jako pierwszy w 2013 r. wybudowany został odcinek od Al. Jerozolimskich do ul. ks. J. Chrościckiego. Następnie prace odbywały się na odcinku od ul. Chrościckiego do ul. Połczyńskiej, który był gotowy w 2015 r. Obecnie droga od Al. Jerozolimskich do ul. Połczyńskiej to al. 4 czerwca 1989 r.

W 2016 r. do ruchu oddany został pierwszy przebudowany odcinek ul. Lazurowej - od ul. Połczyńskiej do ul. Sterniczej, a dwa lata później ulica była gotowa na odcinku od ul. Sterniczej do ul. Górczewskiej.

(jok)

.
 

Komentarze (10)

# jkk

06.02.2023 15:30

Droga ma być gotowa w listopadzie przyszłego roku? Dwa lata ma trwać budowa 500 metrowego odcinka? Rekord Guinnessa.

# bemo

06.02.2023 15:57

#jkk napisał(a) 06.02.2023 15:30
Droga ma być gotowa w listopadzie przyszłego roku? Dwa lata ma trwać budowa 500 metrowego odcinka? Rekord Guinnessa.

Błąd w artykule. Pewnie pisany pod koniec 2022 r.
P.S. jeśli to nie był sarkazm to przecież jest dużo oficjalnych źródeł z pełnymi informacjami nt. tej inwestycji i jak byk jest tam napisane, że termin budowy to 13 m-cy.

# jkk

06.02.2023 16:19

Bemo.
Postawiłem dwukrotnie znak zapytania. Zdziwiony jestem faktem, że nikt wcześniej nie zwrócił uwagi na oczywisty błąd.
.

REKLAMA

# Benita

08.02.2023 23:36

co tam jezdnie, co tam przepustowość - drogi dla rowerów to jest najważniejsze dla oszołoma, a dla którego to większość domyśla się. :-)

# jkk

09.02.2023 11:11

Według pierwotnej koncepcji nad skrzyżowaniem Lazurowej z Górczewską miał zostać zbudowany wiadukt. Wykupiony został teren pod ten wiadukt po obu stronach Górczewskiej, obecnie północna część tego terenu wykorzystana jest jako baza dla budujących brakujący fragment szerokiej Lazurowej. Co z tym terenem stanie się docelowo? Trawnik? A może parking x 2 na kilkadziesiąt samochodów?

# Dziadek parkingowy

10.02.2023 08:37

#jkk napisał(a) 09.02.2023 11:11
A może parking x 2 na kilkadziesiąt samochodów?
Czy koniecznie każde wolne miejsce w mieście musi być natychmiast obsrane samochodami?

REKLAMA

# jkk

10.02.2023 13:23

#Dziadek parkingowy.
Też uważam, że samochody nie powinny być bezdomne i każdy z nich winien mieć swój adres postoju. Ale realia są takie, jakie są. Jeszcze nie teraz, ale kiedy powstanie stacja metra przy zbiegu Lazurowej z Górczewską wspomniany przeze mnie teren przeznaczony pierwotnie pod wiadukt stanie się dzikim parkingiem. Lepiej zatem przygotować się do tego wcześniej i wykorzystać teren choćby na parking płatny. Nie ma tam, z uwagi na rożnego rodzaju instalacje podziemne, szansy na posadzenie choćby kilku drzewek, zostaje trawnik.

# Dziadek parkingowy

10.02.2023 13:48

Czyli parking być musi. Musi, bo inaczej kierowca się udusi...

# siwy67

12.03.2023 09:42

owszem miał być wiadukt , kasy na budowe zabrakło , samochody BE ale jak na imprezke to wio taryfą , miasto NIE ma gospodarza tylko przedwyborcze ruchy jak rozkopanie wszystkiego co można , bo wybory , w 13 mcy chinczyk wiadukt postawi na Borncholm

REKLAMA

 BumperZone

19.03.2023 08:31

Wspaniale...a kiedy ktos zrobi cos dla tego zapchanego samochodami Bemowa I dokona przeciagniecia Lazurowej do mostu Polnocnego?
Zabudowane zostalo juz wszystko, brakuje tylko podstawowej infrastruktury...przeciez zjazd z S8 na Bielany przez Pelczynskiego I Powstancow slaskich z milionem swiatel, to pato-rozwiazanie.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA