Droższy start w warszawskich taksówkach?
16 listopada 2011
Podwyżki opłaty startowej z sześciu do dziesięciu złotych domagają się warszawscy taksówkarze. O tym, czy za "trzaśnięcie drzwiami" pasażerowie zapłacą więcej, zadecyduje stołeczna rada w grudniu.
Odśnieżać muszą nawet schorowani seniorzy. Przepis, który powinien trafić do kosza
Tegoroczna zima daje się we znaki. Mróz utrzymuje się od tygodni, a opady śniegu powracają co kilka dni. To oznacza dodatkowy obowiązek dla właścicieli nieruchomości - muszą odśnieżać nie tylko swoje posesje, ale również przylegające do nich chodniki. Często pod groźbą kary do 1500 zł obowiązek ten spada na schorowanych seniorów. Lekarze alarmują, że odśnieżanie może prowadzić do zawałów serca. Pojawił się pomysł, by zmienić przepisy.
Ratusz chce, aby podwyżka odbywała się etapowo: w grudniu do ośmiu złotych, a dopiero po dwóch latach ma wzrosnąć o dalsze dwa złote. Na to jednak nie zgadzają się taksówkarze.
(wt)
.








































