REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

drogi

 

Dostali pieniądze z Polskiego Ładu i... cisza. Kiedy przebudują Kąty Grodziskie?

  4 maja 2022

Dostali pieniądze z Polskiego Ładu i... cisza. Kiedy przebudują Kąty Grodziskie?
źródło: ZMID

W październiku warszawski samorząd otrzymał z programu Polski Ład dotację na przebudowę ważnej ulicy na Białołęce. Mieszkańcy nie mogą doczekać się pierwszej łopaty.

REKLAMA

Artykuł powstał dzięki zgłoszeniom Czytelników.
Zaproponuj temat na redakcja@tustolica.pl

- Arterią kursują autobusy, których kierowcy czasem chcą zaprzeczyć prawom fizyki - tak pisaliśmy o Kątach Grodziskich siedem lat temu. - Samochody osobowe śmigają niczym na torze wyścigowym.

Nie ma chodników a poboczem chodzą całe rodziny. Mieszkańcy okolicznych domów i nowych osiedli głośno domagają się modernizacji Kątów.

REKLAMA

Kąty Grodziskie - kiedy remont?

W październiku premier Mateusz Morawiecki ogłosił listę inwestycji, które otrzymają bezzwrotne dofinansowanie z pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład. 5 mln zł zostało przyznanych na przebudowę Kątów Grodziskich na odcinku od Zdziarskiej do Berensona. Pieniądze trafiły do Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta, który miał zająć się inwestycją w ramach programu poprawy układu drogowego na Białołęce.

Jak przekazała nam rzeczniczka instytucji Agata Choińska-Ostrowska, przetarg na przebudowę Kątów Grodziskich zostanie ogłoszony "wkrótce". SZRM musi wyrobić się w terminie do 17 sierpnia; inaczej pięciomilionowa dotacja wróci do rządu. Warto dodać, że przebudowa odcinka od Zdziarskiej do Berensona znajduje się w "paczce inwestycji" z remontem Białołęckiej, Kołacińskiej i Szynowej oraz serwisówki wzdłuż Modlińskiej na północ od Płochocińskiej. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, którego kompetencje przejął SZRM, otrzymał na całość zaledwie 28 mln zł.

REKLAMA

Czekają na chodniki

Po przebudowie Kąty Grodziskie między Zdziarską a Berensona nadal będą mieć jedną jezdnię z jednym pasem ruchu w każdym kierunku. W planach są także zatoki autobusowe, obustronne chodniki oraz oczywiście oświetlenie i odwodnienie. Rządowa dotacja z pewnością nie pokryje całych kosztów remontu.

Od dawna wiadomo, że kwota jest zdecydowanie za mała a jedyną z obiecanych przed laty inwestycji, które udało się rozpocząć, jest budowa ronda na skrzyżowaniu Ostródzkiej ze Zdziarską. Żeby zająć się pozostałymi obiecanymi drogami, SZRM - niezależnie od dotacji z Polskiego Ładu - będzie musiał dostać więcej pieniędzy od rady miasta.

(dg)

.
 

Komentarze (7)

 Taltos2

04.05.2022 16:40

Głębocka kosztowała bodajże 50 mln... Także te 5 mln to niewielka kwota. A ciekawe, jaki będzie koszt wykupu gruntów, żeby się chodniki i ścieżka zmieściły...

# Moni376

04.05.2022 19:20

Bialomeka

# okropny

04.05.2022 22:54

Będzie obustronny chodnik, bez drogi dla rowerów.

REKLAMA

# MagdalenaTazTych

05.05.2022 09:07

Było nie wydawać na budowę mało uczęszczanej ul. Siecznej, gdzie nawet znalazła się ścieżka rowerowa Sic!, to by było więcej cebulaków na przebudowę glownych arterii w tej części dzielnicy.
Co za bezmyślność w planowaniu.
Marzy się im basen a nawet na przebudowę podstawowej infrastruktury drogowej nie mają. Może niech KK sypnie kasą, oni zawsze mają.

# Znawca tematu

05.05.2022 20:21

W tym roku na 100% nie zobaczycie żadnego remontu. Co najwyżej rozkopią ulicę i taki burd.. zostawią Wam na zimę. Ja już przyjmuję zakłady.

# Tarchomina nie polecam!

06.05.2022 19:10

Nie będzie żadnego remontu bo kasa poszła na sport!!! Inwestowanie w sport to podstawa działalności Pana Burmistrza!!!

REKLAMA

# Bialomeka

07.05.2022 09:34

Nigdy, przecież to bialomeka!
więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA