Do kogo po odszkodowanie?
20 lutego 2008
- Stojąc na przystanku w oczekiwaniu na autobus zaczęłam się zastanawiać, czy obejmuje mnie jakieś ubezpieczenie.
- Faktycznie, dawno temu, kiedy bilety miesięczne były papierowe, można było wykupić takie ubezpieczenie.
Ospa, tyfus, antyszczepionkowcy. Tak się żyło w dawnej Warszawie
Przed rozpowszechnieniem szczepionek największym zagrożeniem dla naszego miasta były choroby zakaźne. Mimo to ruch antyszczepionkowy ponad 100 lat temu miał się świetnie.
Wtedy dodatkowa opłata do biletu miesięcznego wynosiła dwa złote, a do kwartalnego pięć. Zarząd Transportu Miejskiego miał wówczas podpisaną umowę z PZU. W chwili jej wygaśnięcia nie podpisaliśmy następnej, ponieważ wykupowanie ubezpieczeń do biletów było sporadyczne. Dzisiaj, jeżeli dojdzie do wypadku i pasażer będzie miał uszczerbek na zdrowiu, o odszkodowanie może ubiegać się w Miejskich Zakładach Autobusowych lub Tram-wajach Warszawskich. Jeżeli zaś złamie nogę na przystanku i jest w stanie udo-wodnić, że stało się to właśnie w tym miejscu, o rekompensatę ma prawo ubiegać się w firmie obsługującej przystanki - mówi rzecznik ZTM Michał Powałka.
APC.






































