REKLAMA

Wola

wypoczynek »

 

Cyrk przyjechał. "Majestatyczny pokaz wielbłądów"

  5 października 2019

alt='Cyrk przyjechał. "Majestatyczny pokaz wielbłądów"'

Ruszył XX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej. To rzadka okazja do zobaczenia niezwykłych umiejętności akrobatów, klaunów czy iluzjonistów, majestatycznego pokazu wielbłądów czy walki dinozaurów. Wielu mieszkańców jest jednak niechętnych cyrkom, protestując przeciwko wykorzystywaniu i trzymaniu w złych warunkach zwierząt.

REKLAMA

Namiot cyrkowy stanął przy Górczewskiej 124 tuż obok Centrum Handlowego Wola Park. Jubileuszowe pokazy będą odbywały się dwa razy dziennie w każdą sobotę i niedzielę, aż do 3 listopada.

W internecie rozpętała się burza zwolenników i przeciwników sztuki cyrkowej. - Raz byłem w cyrku Zalewski, dawno temu, nigdy więcej już do cyrku nie pójdę. Były psy, były konie, a po tygrysach był już tylko żal - pisze internauta na jednym z portali społecznościowych. - O nie. Cyrk! Zwierzęta cierpią - dodaje pani Weronika. - Czy w tym kraju garstka ludzi musi zawsze mówić reszcie, co ma robić? Jako dziecko chodziłem do cyrku i z dzieckiem pójdę. Nic tam się nie dzieje niezgodnego z prawem. Nie pasuje jednemu czy drugiemu, to niech nie idzie - uważa pan Michał. - Różnica jest taka, że 30 lat temu nie wiedzieliśmy, jak wygląda tresura tych zwierząt. Co znaczy zgodne z prawem? Zwierzęta całe życie na lekach albo poddane okropnej tresurze, muszą wykonywać sztuczki, które są niezgodne z ich naturą, rzeczywiście masz co dziecku pokazywać - odpowiada pani Katarzyna.

- Czy ktoś z państwa pracował w cyrku i widział te wszystkie złe rzeczy na własne oczy? Czy tylko słyszał z akcji obrońców zwierząt? Z tego co ja wiem, to obecnie o zwierzęta w cyrku bardziej dbają niż o ludzi ze względu na nagonkę, jaka jest na nich robiona. U zwierząt co chwila jest weterynarz i sprawdza stan zdrowia oraz kondycję zwierzęcia. Jeżeli cokolwiek byłoby nie tak, to zwierzę byłoby odsunięte od występu lub odebrane. Co do więzienia zwierząt, to niestety ludzie zawsze trzymali zwierzęta w niewoli. Krowa też kiedyś była dzika a została "udomowiona" dla ludzkich potrzeb. Dla mnie gorsze jest zabieranie zwierzętom ich naturalnego środowiska przez człowieka, co prowadzi do wyginięcia wielu gatunków - zaznacza pani Iwona.

Cyrk przy Górczewskiej stoi na terenie prywatnym. - Zgłoszenie wpłynęło do naszego wydziału architektury. Wnioskodawca został wezwany do uzupełnienia braków. Braki zostały uzupełnione. Urząd dzielnicy w takim przypadku nie wydaje zgody, tylko przyjmuje zgłoszenie - mówi Mariusz Gruza, rzecznik prasowy w wolskim ratuszu. Jeżeli wszystkie dokumenty spełniają wymogi, to namiot cyrkowy może zostać rozstawiony. W takich przypadkach jak powyższy urząd dzielnicy nie ma możliwości, aby zakazać rozstawiania cyrku.

Bilety można kupić TU.

(mk)

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024