REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

społeczeństwo

 

"Cukierek albo psikus!" z pieniędzy podatników?

  24 października 2022

"Cukierek albo psikus!" z pieniędzy podatników?
źródło: pl.freepik.com

Bemowska radna upomina się o organizację, z publicznych pieniędzy, halloweenowej imprezy dla dzieci. Jak przekonuje: "z poszanowaniem polskiej tradycji". Co na to dzielnicowy ratusz?

REKLAMA

Radna Marta Sylwestrzak zaproponowała zorganizowanie na Bemowie atrakcji dla dzieci z okazji Halloween.

"Ciekawy event" dla dzieci

Zapewne mając na uwadze, że w Polsce są podzielone zdania w sprawie obchodzenia Halloween, radna Sylwestrzak zastrzega, że ten "ciekawy event" dla dzieci mógłby być zorganizowany przy poszanowaniu polskich tradycji. Powołała się tu na przykład sąsiednich Bielan, gdzie do uczestnictwa w imprezie zapraszani są lokalni przedsiębiorcy.

- Na Bielanach wydarzenie przyjmuje formę gry miejskiej.

Może to też być inna forma, kilka lat temu w klubie Karuzela był bal przebierańców - przypomina radna. Wskazuje również, że może to być okazja do poznania tradycji innych kultur.

Budżet nie udźwignął Halloween

Wiceburmistrz Jakub Gręziak odpowiedział radnej, że obecny budżet dzielnicy na imprezy kulturalne jest już zaplanowany. I w związku z tym, nie ma w nim miejsca, nie tylko dla Halloween, ale również dla innych dodatkowych imprez. Wyliczył, że w najbliższym czasie dzielnica sfinansuje inne imprezy dla dzieci: "Mamy Śpiewamy" (29 października), grę miejską w ramach Bemowskiej Akademii Elfów Świętego Mikołaja (na przełomie listopada i grudnia) i dobroczynny świąteczny konkurs plastyczno-fotograficzny (również w grudniu). Wiceburmistrz Gręziak nie odpowiedział, czy Halloween znajdzie się w planach budżetowych na przyszły rok. Jednak dla tych, którym doskwiera jego brak, jest i dobra wiadomość.

Prywatnych ofert nie brakuje

W internecie nie brakuje ofert prywatnych podmiotów, które organizują Halloween dla dzieci na terenie Bemowa. Między innymi szkoła językowa Lesson Corner przy Słomianej 14 na Jelonkach zaprasza wszystkich uczniów w wieku o 5 do 12 lat na wielki bal halloweenowy. W programie wydarzenia jest godzina tematycznych zajęć angielskiego, warsztaty plastyczne, dyskoteka ze słodkim poczęstunkiem i - jak zapowiadają organizatorzy - wiele więcej! Wydarzenie odbędzie się 28 października w siedzibie szkoły od godz. 17:30 do 20:30. Koszt to 75 zł.

Również szkoła tańca Soul&Base przy Powstańców Śląskich zorganizowała Halloween Party (tylko nieco wcześniej, bo już 22 października). - "Upiorna dyskoteka dla dzieci i młodzieży połączona z szalonymi zabawami i konkursami, a to wszystko pod okiem animatora. Do tego wszystkiego przekąski dla wszystkich małych duszków!' - czytamy w opisie imprezy, której koszt został wyliczony na 65 zł.

Happy Halloween, organizowany dla dzieci od 5 do 8 lat, to z kolei propozycja farmy Lucky Alpaki ze Starych Babic. Trzygodzinna zabawa rozpocznie się 29 października o 14.00. Cena to 90 zł od każdego dziecka. W programie m.in. spotkanie z alpakami, magiczne duże bańki, straszne tatuaże, pokaz pochodni na dłoni, balonowe czary-mary, warsztaty z dekoracji dyni, pokaz tańca.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (5)

# SWR

27.10.2022 23:10

"Cukierek albo psikus..". Tak, uczmy swoje dzieci, że jeśli nie dostaną czego chcą, będą miały prawo zrobić komuś krzywdę. Zapewne w tych czasach ciągłego straszenia obwywateli, na przemian chorobą, wojną, chłodem, głodem, przyda nam się trochę przyjemnych chwil w otoczeniu czaszek, szkieletów i symboli śmierci. Halloween to nie jest polska tradycja, tak samo jak "event" to nie jest polskie słowo.

# Schabowy

28.10.2022 11:29

Tradycyjny polski helołin, pizza staropolska i kebab mazowiecki. Co jeszcze te dekle wymyślą?

# PierreDeLony

01.11.2022 14:11

Jeden taki Burmistrz Bemowa rozdawał bilety na film Smoleńsk z kasy urzędu. Więc kasa jest.
Wywalił na bilety podobno 4.000zł.

REKLAMA

# Szturolew

01.11.2022 20:52

#PierreDeLony napisał(a) 01.11.2022 14:11
Jeden taki Burmistrz Bemowa rozdawał bilety na film Smoleńsk z kasy urzędu. Więc kasa jest.
Wywalił na bilety podobno 4.000zł.
A ten film to jest o Halloween? Bo data zdarzenia mi się nie zgadza...

# Chris

02.11.2022 11:30

takie komercyjne głupoty niech za swoje pieniądze robi a nie za publiczne. Non possumus
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA