REKLAMA

Wola

budżet obywatelski »

 

Te chodniki kompromitują gospodarza. Będzie remont z budżetu obywatelskiego?

  22 maja 2024

alt='Te chodniki kompromitują gospodarza. Będzie remont z budżetu obywatelskiego?'
źródło: bo.um.warszawa.pl

- Wiele alejek w parku Moczydło ma bardzo zniszczoną nawierzchnię i trudno po nich chodzić. Naprawmy je, aby dało się wygodnie poruszać - przekonuje jeden z mieszkańców, którego projekt w ramach budżetu obywatelskiego ocenią wkrótce mieszkańcy.

REKLAMA

Zanim przejdziemy do projektu, na który będzie można zagłosować już w drugiej połowie czerwca, w ramach budżetu obywatelskiego Woli, najpierw kilka słów o porzuconym pomyśle, wycenionym na 700 tys. zł. Przewidywał on zagospodarowanie terenu na kopcu w parku Moczydło. Zostałyby dostawione ławki, kosze, stoliki i leżaki, a także wykonane nowe nasadzenia kwitnących krzewów (np. hortensji, krzewuszki, róż), bujnych i wysokich traw (np. miskanty i rozplenice), bylin (np. lawendy, kocimiętki, jeżówki i szałwii) i roślin cebulowych (np. krokusy, narcyzy, hiacynty). Zwieńczeniem projektu byłby neon z sercem "Kocham Wolę". Jednak z niewiadomych przyczyn autor wycofał się z tego projektu.

Wymiana chodników w parku Moczydło

Robert Buciak proponuje wymianę chodnika i ścieżki rowerowej, wymianę zniszczonych płyt na kostkę przy wejściu na kopiec, naprawienie schodów granitowych od strony stawów i stadionu Olimpii i naprawienie obecnego chodnika na grobli między stawami. Łącznie to około 920 m2 powierzchni spacerowej, która przeszłaby gruntowny remont.

- Alejki asfaltowe w parku Moczydło ze względu ich wiek oraz użytkowanie posiadają dziury i nierówności. Utrudnia to dostęp dla matek z dziećmi, osób starszych oraz na wózkach. Gruntowny remont alejek pozwoli zwiększyć dostępność parku dla różnych grup mieszkańców - uzasadnia celowość wydania na ten cel 850 tys. zł.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Ed Loess

12.06.2024 16:33

Przestańcie pisać, że alejki coś posiadają. Alejka nie jest podmiotem, więc niczego posiadać nie może. Mówiąc potocznie, może najwyżej MIEĆ dziury. Jak to czytam, to "znajduję się w szoku".
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break