"Chcę zostawić list do sąsiada". Co zrobisz?
2 marca 2018
"Na list do sąsiada" - to z pozoru zupełnie absurdalna metoda kradzieży, która nie ma racji bytu. Jest jednak skuteczna.
Do Twoich drzwi dzwonią obce osoby, które chciałyby pozostawić list do sąsiada. Co robisz?
a) Proponuję wrzucenie go do skrzynki i życzę miłego dnia,
b) Wpuszczam je i wdaję się w rozmowę.
Wielu emerytów wybiera odpowiedź "b", daje odwrócić swoją uwagę i w rezultacie pada ofiarą kradzieży.
Szkoła rocka na Bródnie
To nietypowe zajęcia muzyczne prowadzone przez wyjątkowego instruktora i muzyka, Andrzeja Zawadzkiego. Pasjonaci gitary niezwykle szybko stają się tu prawdziwymi rockowymi muzykami. Warsztaty prowadzone są w Domu Kultury Świt od wtorku do piątku, w indywidualnie dopasowanych godzinach.
Tak było 30 stycznia na Bródnie.
Łupem padło złoto
Gdy do jednego z mieszkań w bloku przy Balkonowej zadzwoniły trzy kobiety, starsze małżeństwo nie miało oporów przed wpuszczeniem ich do środka. Wystarczyła chwila nieuwagi, by znikła złota biżuteria i kolekcjonerskie monety o wartości ok. 2000 zł. Wizerunki podejrzanych kobiet zarejestrowały kamery monitoringu.
Każdy, kto rozpoznaje widoczne na zdjęciach osoby lub ma jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia, proszony jest o kontakt z komisariatem przy Chodeckiej 3/5 (tel. 22 603-81-71, oficer.prasowy.krp6@ksp.policja.gov.pl).
(tcz)
.










































