REKLAMA

Bemowo

różne »

 

Central Park Bemowa

  30 marca 2007

W parku Górczewska rozpoczęły się prace przy budowie amfiteatru. Koncerty, które do tej pory odbywały się w różnych częściach dzielnicy teraz znajdą swoje stałe miejsce. Amfiteatr ma być centralnym punktem parku, który zmieni się w nowoczesne miejsce kulturalno-rekreacyjne.

REKLAMA

Od połowy marca na terenie parku Górczewska stoją ogrodzenia, pracuje ciężki sprzęt. Nie wszyscy mieszkańcy okolicznych bloków wiedzą, co się dzieje pod ich oknami. Zatrzymują się, pytają. A prace, mimo że się niedawno zaczęły, nabierają rozmachu. U zbiegu głównych alei parku ma stanąć nowoczesny, zadaszony amfiteatr z tysiącem miejsc na widowni oraz obszernym zapleczem. Może stać się on centralnym miejscem życia kulturalnego dzielnicy. Na sąsiedniej Woli taką rolę skutecznie spełnia od dawna amfiteatr w parku Sowińskiego, który jest miejscem wielu imprez, był sceną dla artystów zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Bemowo także ma doświadczenie w goszczeniu gwiazd nawet największego formatu - koncert Michaela Jacksona zgromadził tysiące fanów. Mniejsze koncerty nie są rzadkością. Co jakiś czas, czy to na dziedzińcu ratusza, czy na boisku osied-la Przyjaźń, czy w sali kościoła michalitów występują popularni polscy wykonawcy. Teraz koncerty będą mogły się przenieść w parkowe otoczenie, pod dach amfi-teatru. Obiekt na Bemowie będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnospraw-nych. Ale na parkingu z blisko dwustoma miejscami dla samochodów osobowych przewidziano tylko sześć miejsc dla inwalidów.

Bogata oferta spędzenia wolnego czasu

Naturalną granicą amfiteatru od strony wejścia głównego, będzie oczko wodne. Wi-dzowie na teren obiektu będą wchodzili po mostku przerzuconym nad wodą. Oto-czenie amfiteatru ma łączyć tradycję dziewiczego parku z pięknem natury i nowo-czesną sztuką kształtowania przestrzeni. Będzie tu można wypoczywać przede wszystkim aktywnie, korzystając z boisk i placów zabaw. Teren zostanie urozmai-cony kopcami i tak: jeden będzie spełniać funkcję tarasu widokowego, na innym zostanie urządzone wrotkowisko, jeszcze na innym planuje się montaż balonu na uwięzi. Zimową atrakcją parku będzie z pewnością górka saneczkowa. Coś dla siebie znajdą nawet szachiści, dla których zostaną przygotowane specjalne stano-wiska. Właścicieli psów natomiast powinien ucieszyć projekt wybiegu dla ich pupili.

W 2008 roku park Górczewska będzie miał już zupełnie nowe oblicze. Wyżej wymienione obiekty uzupełnią promenady, aleje, place, altanki, fontanny, tarasy z roślinnością dekoracyjną. Nasadzone zostaną nowe drzewa, krzewy, żywopłoty. Całość otoczy ogrodzenie. Oczywiście nie zabraknie toalet. Projekt za blisko 12,5 miliona złotych zrealizuje wrocławska firma Jordahl&Pfeifer.

Jak prawie każde działanie w przestrzeni publicznej, tak i to spotyka się ze sło-wami krytyki. Wśród mieszkańców pobliskich osiedli pojawiają się głosy pełne obawy, przede wszystkim przed hałasem. Asystent prasowy urzędu dzielnicy Woj-ciech Asiński uspokaja: - Okoliczne budynki zostaną zabezpieczone przed głośnymi dźwiękami muzyki specjalnymi, dźwiękoszczelnymi ścianami.

Nie wszyscy dają się przekonać. Jednak dla zdecydowanej większości miesz-kańców Jelonek taki bemowski Central Park będzie doskonałym miejscem do spę-dzania długich godzin na świeżym powietrzu i miejscem aktywnego wypoczynku.

Piotr Otrębski

 

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy