REKLAMA

Bielany

samorząd »

 

Burmistrz Bielan chce być prezesem WSM?

  8 czerwca 2022

alt='Burmistrz Bielan chce być prezesem WSM?'
źródło: FB Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa, FB Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany

Czy burmistrz Grzegorz Pietruczuk chce za jakiś czas zostać prezesem Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej? Samorządowiec startuje właśnie do rady nadzorczej spółdzielczego molocha. Wraz z nim - kilkoro radnych jego stowarzyszenia Razem dla Bielan.

REKLAMA

Jutro i pojutrze odbędzie się walne zgromadzenie członków Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wybranych na nim zostanie 28 członków rady nadzorczej ze wszystkich osiedli - Żoliborz II, Żoliborz III, Rudawka, Zatrasie, Piaski, Bielany, Młociny, Wawrzyszew, Wawrzyszew Nowy, Osiedle Hery, Nowodwory, Latyczowska, Niedzielskiego oraz Nowodwory. Kadencja radnych będzie trwać trzy lata. Burmistrz Bielan w samych superlatywach. Krytyczne komentarze znikają Burmistrz Bielan i jego ocenzurowany Facebook
Referat promocji w bielańskim urzędzie to mała agencja prasowa i marketingowa. Ręce wszystkich pracowników skierowane są do pracy na rzecz promowania burmistrza w internecie. - Grzegorz Pietruczuk żyje tylko Facebookiem, komentarzami, fotkami i lajkami. Nic więc dziwnego, że otoczył się grupą wiernych pracowników, poświęcających cały czas na budowę jego wizerunku. I cenzurujących nieprzychylne komentarze - mówi nam jeden z radnych.

Burmistrz chce pomagać

Wśród kandydatów do rady nadzorczej jest Grzegorz Pietruczuk. Jego doświadczenie w pracy na rzecz WSM opisane jest tak: "Od urodzenia mieszka w zasobach WSM na osiedlu Bielany. Zainicjował współpracę dzielnicy i Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w zakresie współfinansowania przez samorząd aktywności dla seniorów w klubach osiedlowych, modernizacji placów zabaw (Stawy Brustmana, niebawem ruszy remont Plastusiowa) i podwórek. Udało się wspólnie zablokować sprzedaż nieruchomości między ul. Starej Baśni 3 i 5, gdzie dodatkowo zmodernizowano plac zabaw".

W swoim biogramo-programie opublikowanym na łamach "Życia WSM" Pietruczuk pisze, że chciałby zająć się pozyskiwaniem funduszy europejskich na fotowoltaikę, remontami podwórek oraz odbudową relacji społecznych i działaniami na rzecz seniorów.

Razem z Pietruczukiem do rady startują członkowie stowarzyszenia Razem dla Bielan, które wspólnie z Koalicją Obywatelską rządzi aktualnie w ratuszu Bielan. To Radosław Sroczyński (obecnie radny) oraz Agnieszka Głowicka-Miszczak.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Z burmistrza prezes?

Dlaczego burmistrz Bielan chce być członkiem rady nadzorczej WSM? - Oczywiście mówi, że chce pomagać w poprawianiu losu spółdzielców, ale nikt nie ma wątpliwości, że idzie za tym nie tylko altruizm - mówi nasz informator z Urzędu Dzielnicy Bielany. - Po pierwsze, chce mieć kontrolę nad tym, co się dzieje w radzie tej ogromnej spółdzielni i pokazać oponentom politycznym, że działa, nie śpi i trzyma rękę na pulsie. Myślę, że szykował się do tego od dłuższego czasu, odkąd jakieś półtora roku temu gruchnęła plotka, że Jerzy Kropacz z Platformy Obywatelskiej chciałby być prezesem WSM. Być może teraz Pietruczuk chce zostać członkiem rady, a następnie zastąpić Barbarę Różewską na stanowisku prezesa? - zastanawia się nasz informator. - Nie wiem tylko, czy jako politolog miałby jakiekolwiek szanse na objęcie prezesowskiego fotela. Mając jednak na uwadze, że w radzie nadzorczej Szybkiej Kolei Miejskiej nie musi mieć wykształcenia technicznego, to może jako prezes WSM też nie będzie musiał mieć - zastanawia się urzędnik.

RT

.
 

Komentarze (19)

# Wredny Kocur

08.06.2022 12:16

Frajer w trampkach szuka nowych źródełek do wydojenia. Nie ufam temu kolesiowi, co bardziej chce się lansować, niż pozwolić, by jego czyny za reklamę robiły. Kolejny szkodnik ciepłej posadki szuka.

# Joma

08.06.2022 14:31

Ja nienawidzę nic złego w tym, że Pan Pietruczuk kandyduje do rady nadzorczej.
Na Bielanach za jego kadencji dzieje się dużo w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jeżeli będzie równie skuteczny w działaniach na rzecz spółdzielni to czemu nie.

# CWKS

08.06.2022 14:50

"Zrobił dużo dla Bielan". Oto największe osiągnięcia:
- żadnej perspektywy przedłużenia Broniewskiego
- zwężenie Sokratesa
- Nocznickiego - żadnej realnej perspektywy

REKLAMA

# lideksynubeka

08.06.2022 17:15

A mnie w panu burmistrzu Pietruczuku najbardzie podoba się to, że jako radny/burmistrz Bielan zwalczał kompostownię Bysia, którą rozbudowywał jednocześnie jako radny sejmiku województwa

# Ona

08.06.2022 19:02

A mi w Panu Burmistrzu nie podoba się to ,że na skargi mieszkańców i spółdzielni wobec dewastujących blok i osiedle mieszkańców lokali komunalnych(rodzina kryminalistów)nie ma żadnej reakcji.Zresztą podobnie w ZGN.I tak po kilku latach zamieszkiwania i uprzykrzania życia innym tylko jeden z nich siedział w więzieniu.Dalej niszczą, dokuczają innym i dalej są na Doryckiej a za ich wyczyny płacą inni. W każdym bloku dają takich debili a ludzie nie dość, że mają wieczne awantury to jeszcze za nich płacą a blok zniszczony. Tacy ludzie powinni być lokowani w oddaleniu. Dodatkowo to są dilerzy i narkomani stwarzający zagrożenie dla innych. Ale Pan Burmistrz nie widzi problemu bo koło niego tacy nie mieszkają.

# Kolo

08.06.2022 19:39

Prezes spółdzielni to najlepsza synekura pod słońcem. Na drugim miejscu jest zarząd ogródków działkowych. Dla takiej posady warto nawet zrezygnować z europoslowania, bo i kasa lepsza i fucha w zasadzie dziedziczna. A tak w ogóle to tego rodzaju relikty komunizmu powinny być już dawno zlikwidowane. Spółdzielnie mieszkaniowe miały sens w PRL gdzie za środki państwowe zajmowały się budowaniem i przydzialem mieszkań. Obecnie w 99 proc tylko administruja zasobami mieszkaniowymi, co znacznie taniej i lepiej robią wspólnoty zamiast tych molochow. Ale dopóki będą konfitury z tego to działacze będą bronić tych spółdzielni niczym Fidel Castro komunizmu na Kubie. Poza tym w budynkach molochach ludzie są anonimowi i nie angażują się i nie interesują co się dzieje. Ani prawnie, ani ekonomicznie, ani faktycznie utrzymywanie spółdzielni mieszkaniowych nie na dziś żadnego sensu. Za wyjątkiem stołków i siedzących na nich działaczy. To faktycznie ma sens. A to co pisze przedmowczyni (ONA) odnośnie lokowania meneli w zasobach komunalnych to jest prawda i skandal. Miejscem meneli są baraki A nie normalne mieszkania. Dosc tej lewackich eksperymentów społecznych kosztem spokojnych i uczciwych ludzi. Jak ktoś chce robić takie eksperymenty to niech weźmie tych meneli do własnych domów.

REKLAMA

# Qwerty

08.06.2022 21:52

Z pewnością lepsza kandydatura niż tego krętacza i karierowicza Kropacza. Ciekawe czy pamięta jak ogarniał mieszkanka w spółdzielni dla rodziny? Już raz ich poustawiał na lata.

# Chris

08.06.2022 22:06

#lideksynubeka napisał(a) 08.06.2022 17:15
A mnie w panu burmistrzu Pietruczuku najbardzie podoba się to, że jako radny/burmistrz Bielan zwalczał kompostownię Bysia, którą rozbudowywał jednocześnie jako radny sejmiku województwa
I do tego już w dzielnicy szykuje pozwolenie na rozbudowę Bysia ! Coraz więcej smieci nawet z spod Warszawy i jak dobrze zawieje bedzie walić na całego

# rysio anarchista

09.06.2022 11:15

Pietuszka prezesem HAHAHAHAHA chyba toi toi-a w jordanku na wawrzyszewie. Śmiech na sali XD
Już wiadomo dlaczego tak sie lansuje, kolejnej kadencji w ratuszu już nie usiedzi bo nic nie robi z tego co obiecywał, a ludzie pamietają. Nie dla dyletantów we władzach WSM. WON do postkomuny.

REKLAMA

# Ona

11.06.2022 08:01

Odnośnie meneli, o których pisałam.Ten oto mądry burmistrz dał im wyremontowane mieszkanie gdzieś na Bielanach na parterze.Tu zniszczyli wszystko.Nie dali ludziom spać przez kilka lat.Dalej handlują marycha i meferdronem .Mamusia patoli do burmistrza chodziła a ten dał im znów mieszkanie na spokojnym osiedlu.u nas ludzie do szpitala przez nich trafiali bo psikali na klatce gazem dla zabawy.Jak można dać im mieszkanie skoro nikt nie pracuje. Prawie każdy siedział łącznie z mamusia.Mieszkanie zdewastowali bo synek po trunkach i mefedronie miał napady agresji.To jest kuźwa nie do pomyślenia.Tyle skarg było i wzywania policji a ten im daje znów mieszkanko po remoncie.To niech im da koło swojego i za swoje a nie za ludzi podatki.Ja się nie zgadzam na utrzymanie patoli i nierobów.Ludzie jak się do Was wprowadzi taka farbowana na czarno koło 50tki z grubą córka i nagle się zaroi od synków z partnerkami i dziećmi to uważajcie.Nie zostawiajcie rowerów na klatce,nic wartościowego.U nas jeszcze opary marychy i klienci przychodzą po mefedron.Zaraz ta ekipa pójdzie gdzieś na Bielany łącznie z klientami ćpunami i kolegami menelami mamusi.Jak trafia do was i zaczniecie mieć dewastowany blok podziękujcie burmistrzowi osobiście i tłumnie bo pisma olewa,wiem z doświadczenia

# Ona

11.06.2022 09:52

#rysio anarchista napisał(a) 09.06.2022 11:15
Pietuszka prezesem HAHAHAHAHA chyba toi toi-a w jordanku na wawrzyszewie. Śmiech na sali XD
Już wiadomo dlaczego tak sie lansuje, kolejnej kadencji w ratuszu już nie usiedzi bo nic nie robi z tego co obiecywał, a ludzie pamietają. Nie dla dyletantów we władzach WSM. WON do postkomuny.
Ja też bardzo chcę żeby go wymienili.Lans to nie wszystko.Tu potrzeba ciężkiej pracy i znajomości problemów.

# sandacz

11.06.2022 09:57

Szuka na kolejne lata ciepłej posadki bo od jesieni 2023 żegna się z Ratuszem.

REKLAMA

# Ona

11.06.2022 09:59

#Wredny Kocur napisał(a) 08.06.2022 12:16
Frajer w trampkach szuka nowych źródełek do wydojenia. Nie ufam temu kolesiowi, co bardziej chce się lansować, niż pozwolić, by jego czyny za reklamę robiły. Kolejny szkodnik ciepłej posadki szuka.
Niestety zgadzam się.Poza rewitalizacja podwórka nic.A podwórko jest zaśmiecanie i niszczone przez zamieszkująca patologię.Zadnej znajomości tutejszych problemów.Oderwanie od rzeczywistości i lansik karierowicza.

# Ona

11.06.2022 10:11

#lideksynubeka napisał(a) 08.06.2022 17:15
A mnie w panu burmistrzu Pietruczuku najbardzie podoba się to, że jako radny/burmistrz Bielan zwalczał kompostownię Bysia, którą rozbudowywał jednocześnie jako radny sejmiku województwa
Dobre.Ja wolałam poprzedniego burmistrza.Wiedzial co się na Bielanach dzieje.Ten ma swój świat.

# Trebor

12.06.2022 23:07

A to już członek rady nadzorczej SKM mu nie wystarczy? Jeszcze mało?

REKLAMA

# RNxx

13.06.2022 06:55

#Trebor napisał(a) 12.06.2022 23:07
A to już członek rady nadzorczej SKM mu nie wystarczy? Jeszcze mało?
Rady Nadzorcze to super fucha. Po śmiesznym kursie można zarabiać kupę kasy za nic nierobienie.

# Kolo

13.06.2022 10:02

Niestety ONA ma rację. Kwaterowanie meneli i różnych patoli w normalnych mieszkaniach (a nie w barażach w chwastach) daje takie efekty, że zdewastowane i terroryzowanie są całe osiedla. Tego rodzaju marksistowskie eksperymenty społeczne nigdzie nie przyniosły dobrego efektu (ani w krajach zachodnich, a nie w byłym ZSRR). Zawsze się kończyło tak samo. Należy powiedzieć sobie prawdę w oczy - taka polityka zbankrutowała i przyczynia się wyłącznie do rozwoju patologii społecznej a nie socjalizacji osób społecznie dysfunkcyjnych (tak to się oficjalnie nazywa w nauce psychologii). Oni się tylko śmieją z tego i uważają za naiwność, a płacą za to mieszkańcy (zarówno materialnie jak też społecznie). Nie rozumiem tej polityki, ale widać tutaj znów ideologia komuś przyslonila rzeczywistość i zdrowy rozsądek. Jestem daleki od polityki bo mnie to nie interesuje ale takich jaj i tak złego zarządzania miastem nie pamiętam.od czasów PRL. Oczywiście coś się zmienia i nie da się temu zaprzeczyć ale trudno żeby nic się nie działo przy finansowaniu na poziomie budżetu małego państwa. Nie zmienia to faktu że zarządzanie miastem jest takie jak każdy widzi. A dla meneli i cpunow baraki w chwastach a nie mieszkania obok normalnych ludzi. Jak władza chce to niech lokuje meneli obok siebie i ich socjslizuje albo bierze ich do własnych mieszkań. Będzie super eksperyment społeczny na miarę wielkich ideologow.

# Ona

08.07.2022 08:15

Dzięki za to co piszesz bo to prawda.Moi menele dostali mieszkanko i mamy białe noce tak się bawią teraz i śmieją z pana burmistrza bo go w jajo zrobili.taka rzeczywistość a tych ludzi nie da się resocjalizowac,menele od pieluchy.prawda Joanno z Doryckiej?

# Alex020394

11.07.2022 15:56

<a href=" https://tustolica.pl"> https://tustolica.pl</a>
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024