REKLAMA

Żoliborz

budżet obywatelski

 

Propozycje dla Kępy Potockiej. Na co możemy zagłosować?

  23 czerwca 2023

Propozycje dla Kępy Potockiej. Na co możemy zagłosować?
Wzbogacenie o nowe urządzenia siłowni plenerowej i nie tylko - to pomysły na urozmaicenie mieszkańcom czasu na Kępie Potockiej, źródło: bo.um.warszawa.pl

Co roku w budżecie obywatelskim znajdziemy wysyp pomysłów na uatrakcyjnienie parku Kępa Potocka. Na co w tym roku możemy zagłosować?

REKLAMA

W budżecie obywatelskim Żoliborza znajdziemy kilka pomysłów na uatrakcyjnienie spędzania wolnego czasu w parku Kępa Potocka. Przyjrzyjmy się propozycjom.

Stoły do gry w szachy

Tomasz Czerwiński złożył do budżetu obywatelskiego dzielnicy trzy projekty. Jak wyglądają zakupy na e-raty? Jak wyglądają zakupy na e-raty?
Coraz większa liczba przedsiębiorców działających w branży e-commerce umożliwia klientom zakupy w systemie ratalnym. Taką opcję wprowadzają także niektórzy operatorzy płatności online. To prosta procedura, w ramach której wniosek o zakup na e-raty rozpatrywany jest w zaledwie kilka minut. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na rozłożenie płatności na raty w sklepie internetowym.
Najtańszy, za 17 tys. złotych, przewiduje ustawienie trzech stołów do gry w szachy (szachownice wyryte w blatach) wraz z siedziskami.

- Celem projektu jest stworzenie wygodnej przestrzeni dla lokalnych mieszkańców i przyjezdnych gości, zainteresowanych wspólnym spędzaniem czasu przy grach i zabawach umysłowych - ze szczególnym uwzględnieniem szachów i innych gier planszowych - przekonuje autor projektu.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Dodatkowe stoły w parku Kępa Potocka?

W kolejnym projekcie Tomasz Czerwiński proponuje postawienie dwóch stolików wraz z ławkami przy dużym placu zabaw (z dużą wieżą ze zjeżdżalniami). Realizację koncepcji wyceniono na 25 tys. zł

- W wiosenne i letnie dni ogromnym zainteresowaniem cieszy się duży plac zabaw, znajdujący się na przedłużeniu alejki idącej od ronda (na styku ul. Gwiaździstej i Potockiej) przez mostek. Odbywają się tam pikniki i urodziny, spacerowicze odpoczywają. Brakuje siedzisk i stołów, przy których no. dzieci mogą się posilić w przerwie od szaleństw na placu zabaw - argumentuje zasadność wykonania tego projektu jego autor.

Rozbudowa siłowni plenerowej

Obecna instalacja treningowa "Herkules", znajdująca się niedaleko baru na Kępie Potockiej, jest doskonałym miejscem do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

- Obecnej instalacji brakuje kilku elementów, umożliwiających wykonywanie niektórych ćwiczeń. Celem projektu jest ich dodanie, aby znacząco zwiększyć walory treningowe tego miejsca - zachwala swój trzeci, najdroższy (55 tys. zł) projekt Tomasz Czerwiński. tymi dodatkowymi elementami są: trzy skrzynie o różnej wysokości pozwalające na trening nóg i całego ciała poprzez m.in. wykonywanie wskoków, przeskoków, wejść i zejść, trzy pojedyncze drążki do zwisu, jedna para poręczy równoległych i jeden drążek pionowy - do treningu tzw. flagi. Dodatkowo dla wygody ćwiczących proponowana jest: ławka bez oparcia i stojak na rowery.

Na wybrane projekty można oddać swój głos tylko do 30 czerwca, na stronie urzędu miasta: bo.um.warszawa.pl.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

REKLAMA