REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski »

 

Plaża Romantyczna - na jakie projekty można zagłosować?

  6 czerwca 2023

alt='Plaża Romantyczna - na jakie projekty można zagłosować?'
źródło: Facebook/Plaża Romantyczna Wawer

Tor wodny, koła młyńskie, tamy oraz kaskady na plaży Romantycznej odrzucone. Na jakie "plażowe" pomysły można zagłosować w tym roku?

REKLAMA

- Tor wodny, koła młyńskie, tamy oraz kaskady na plaży Romantycznej? To wszystko jest możliwe! Na "Nieplacu zabaw" nie może zabraknąć również miniparku linowego, huśtawek, zjeżdżalni, czy wielkiej piaskownicy - przekonywała do swojego projektu radna Marta Turska. Szacunkowy koszt to 600 tys. zł. Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować? Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować?
Druk czasopism, broszur i katalogów stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej każdej firmy. Promocyjne materiały drukowane spełniają swoją rolę efektywniej, niż ulotne reklamy w sieci. Mają one formę fizyczną, a co za tym idzie, przeciętny odbiorca może wrócić do ich przeglądania w dowolnym momencie. Jednocześnie, by przygotować tego typu materiały niezbędny jest nie tylko projekt graficzny, ale także jego wykonawca, czyli drukarnia. Oferta tego typu placówek może być jak najbardziej zróżnicowana. Jednak czym powinna charakteryzować się profesjonalna drukarnia i jaka powinna być jej oferta?

"Nieplac zabaw" byłby miejscem, w którym dzieci bawią się, uczą, współpracują, rozwijają swoją kreatywność i odpoczywają. Urzędnicy projekt odrzucili ze względu na ryzyko utraty gwarancji po wcześniejszej rewitalizacji plaży. Gwarancja obowiązuje do 1 września 2024 roku.

Wieży dla jerzyków nie będzie

W ubiegłym roku urzędnicy odrzucili projekt Marty Turskiej dotyczący postawienia na Plaży Romantycznej wieży o wysokości około 8 metrów i zamontowanie na niej budek lęgowych dla jerzyków. Powód podali ten sam, co w przypadku "Nieplacu zabaw", obowiązującą na plaży gwarancję do 1 września 2024 roku. W tym roku projekt też wylądowałby w koszu, jednak podczas weryfikacji urzędnicy go mocno zmienili. Początkowo radna Turska zaproponowała wieżę dla jerzyków za 111 tys. zł, urzędnicy jednak zaproponowali wykonanie jedynie opinii ornitologicznej, a na jej podstawie - montaż budek lęgowych na Plaży Romantycznej za 10-krotnie mniejszą kwotę. W przerobionym projekcie nie ma informacji dla jakich gatunków ptactwa i ile budek pojawi się w okolicach plaży.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Kajakami z Plaży Romantycznej?

Projekt za blisko 200 tys. zł polega na organizowaniu bezpłatnych spływów po Wiśle na 2-3 godzinnej trasie z Plaży Romantycznej do mostu Śląsko-Dąbrowskiego, w okolicach warszawskiego ZOO i z powrotem. Jeśli projekt spodoba się mieszkańcom podczas głosowania, to spływy będą organizowane w terminie od maja do końca października przyszłego roku, w każdą sobotę tygodnia, w dwóch turach - porannej i popołudniowej. Na każdym ze spływów do dyspozycji będzie 14 kajaków 2-osobowych oraz 28 sztuk kamizelek ratunkowych.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

 swojak

06.06.2023 10:28

Ja zagłosuję za zamknięciem tej plaży, jesli będzie taka opcja. Tam nic dobrego się nie dzieje. Głosna muzyka, pijaństwo (nie zawsze i nie wszędzie), brud, chamstwo i prostactwo. Do zamknięcia.

# wdsfdsgdrg

06.06.2023 10:40

swojak napisał 06.06.2023 10:28
Ja zagłosuję za zamknięciem tej plaży, jesli będzie taka opcja. Tam nic dobrego się nie dzieje. Głosna muzyka, pijaństwo (nie zawsze i nie wszędzie), brud, chamstwo i prostactwo. Do zamknięcia.

Najlepsze są te kartki z wykonanym markerem napisem "rezerwacja" wieszane na publicznych wiatach i ławach. Taka infrastruktura dla tego bydła to rzucanie pereł przed wieprze.

 swojak

07.06.2023 09:26

Zbliżają się wybory i każda opcja walczy o każdy głos. Nie ma większego znaczenia kto "na nas" głosuje, ważne, że "na nas". Chodzi o utrzymanie władzy, aby nie stracić stołka. Tak więc jeszcze nie raz zobaczymy jak nasi wspaniali włodarze będą rzucać perły przed wieprze, czyli wydawać nie swoje pieniadze (a nasze - moje i twoje i pana i pani) na podtrzymanie władzy. A że to w dalszej perspektywie okaże się wywaloną kasą w błoto nie ma znaczenia. Najważniejsze, aby spragniona piwa, grilla, disco polo, gawiedź oddała "na nas" głos. To się tyczy każdej opcji politycznej w naszym polaczkowie.

REKLAMA

 Erneścio

27.07.2023 22:35

Przy zlewie warszawskich kup... budują plaże?
Co na to sanepid i sami obywatele?
Lubicie poniuchać smrodzio z domowych toalet delektując się spalinami z okolicznej pseudoStrady?
Szacun!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA