REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski

 

Ile wiat przystankowych może sfinansować Białołęce budżet obywatelski?

  24 maja 2023

Ile wiat przystankowych może sfinansować Białołęce budżet obywatelski?
źródło: Miasto Warszawa

Odpowiedź nie jest prosta, bo wszystko zależy od głosujących nie tylko nad dzielnicowymi, ale też ogólnomiejskimi projektami budżetu obywatelskiego. Jedno jest pewne - jeśli się uda, Białołęka może wzbogacić się o bardzo dużą liczbę wiat. Przyjrzyjmy się propozycjom.

REKLAMA

Na początek bierzemy "pod lupę" projekty ogólnomiejskie, które już przeszły weryfikację urzędników i znalazły się w gronie tych, na które będziemy mogli zagłosować już w drugiej połowie czerwca w budżecie obywatelskim Warszawy.

Dużo wiat w budżecie obywatelskim Warszawy

Białołęckie radne Danuta Zaleska i Mariola Olszewska za 2,5 mln zł proponują ustawienie aż 15 wiat na terenie Białołęki, plus jednej na Mokotowie (Łukowa 01) i raptem dwóch we Włochach (Włochy Ratusz 04 i Mikołajska 03). Na Białołęce wiaty z podświetlonymi gablotami z rozkładami jazdy i zielonymi dachami miałyby stanąć na przystankach: Aroniowa 01, Białołęka-Kanał 02, Jesiennych Liści 04, Dębowa 01 lub Marmurowa 01, Dorodna 02, Echa Leśne 01 i 03, Konwaliowa 03, Małego Rycerza 01, Portowa 02, Sadkowska 02, Szlachecka 02, Wałuszewska 01, Warzelnicza 01, Zdziarska 02. Na Białołęce chodników nie będzie. Urzędnicy wykreślili projekty Na Białołęce chodników nie będzie. Urzędnicy wykreślili projekty
Zamiast cieszyć się równym i bezpiecznym chodnikiem, wielu mieszkańców Białołęki musi zadowolić się... błotem. Nic dziwnego, że w budżecie obywatelskim regularnie pojawiają się pomysły na zmianę stanu rzeczy. Urzędnicy zachowali jednak "czujność" i chroniąc "dziedzictwo" naszej dzielnicy powiedzieli "nie" prawie wszystkim projektom.

Kup bilet

Sześć wiat w budżecie obywatelskim Białołęki

Głównie z myślą o Zielonej Białołęce powstał projekt, który przewiduje zakup sześciu wiat autobusowych. Radna Danuta Zaleska i Mateusz Senko zaproponowali montaż za 600 tys. zł sześciu wiat na przystankach: Augustówek 01, Chudoby 02, Laurowa 02, Juranda ze Spychowa - Szkoła 04, Przejezdna 01 i Os. Derby VI 01. Łatwo policzyć, że jedna wiata miałaby kosztować tyle, co zakup nowego samochodu prosto z salonu. Jak czytamy w projekcie, nie chodzi jednak o zwykłe wiaty. Miałyby one zostać wyposażone w podświetloną gablotę z rozkładami jazdy (energia brałaby się z przyłącza lub paneli fotowoltaicznych) i tzw. zielony dach.

(jr)

.
 

Komentarze (4)

# juli19

24.05.2023 15:10

serio to za przystanki ma iść z budżetu obywatelskiego???

# Vvv

24.05.2023 16:38

Kolejne dojenie krowy za trawniczek na wiacie, bo znajomy musi zarobić, a na zwykłe chodniki to nie ma pieniędzy.

# czytelnik

24.05.2023 17:45

Po co komu chodniki w tym dole kloacznym zwanym Białołęką?

REKLAMA

# Wredny Kocur

26.05.2023 09:52

Zadaszenia wiat po prostu inżynieryjnie nie da się podciągnąć bliżej jezdni, by na łeb nie padało, ani prześwitu pod nimi zmniejszyć, by po kostkach nie wiało, lecz by miało co nasrać na głowę, to już się da. Idealnie. Super jest moje miasto
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA