REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

samorząd

 

Budżet Bielan

  2 grudnia 2005

Rok 2005 dobiega końca. Nadszedł czas różnorakich podsumowań, plebiscytów oraz uchwalania budżetu na kolejne dwanaście miesięcy. Na Bielanach przygotowano już prowizorium budżetowe, lecz do zatwierdzenia planu wydatków i przychodów dzielnicy jeszcze daleko.

REKLAMA

Radni muszą zdążyć przed kwietniem przyszłego roku, obligatoryjnym terminem zatwierdzenia ustawy budżetowej. Kiedy jednak dokładnie do tego dojdzie, na razie nie wiadomo. Znany jest już natomiast plan wykorzystania środków budżetowych. Co zatem się zmieni na Bielanach?

Na wszystko starczy?

Przede wszystkim należy wskazać priorytetową inwestycję, jaką bez wątpienia będzie budowa ratusza. Warto zaznaczyć, że pieniądze mają pochodzić z funduszu ogólnomiejskiego. Inne ważkie przedsięwzięcia zostaną sfinansowane z dzielni-cowych źródeł.

- Zamierzamy przeprowadzić remont Ośrodka Pracy Pozaszkolnej, mieszczą-cego się na ulicy Szegedyńskiej. Jest to ważne miejsce dla naszych mieszkańców, szczególnie dla ludzi młodych. Swoją siedzibę ma tu między innymi wolontariat czy też zespoły wokalno-teatralne - tłumaczy radny Jan Wojciech Borkowski.

Sporą część budżetu pochłoną wydatki na sport i rekreację. Planuje się chociażby dokończenie budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 10 na ulicy Przybyszewskiego. Ponadto remontu doczekają się aż trzy boiska sportowe: dwa spośród nich znajdują się w liceach im. Lelewela oraz Maczka. Jedno zaś należy do podstawówki przy ulicy Broniewskiego 85. Chodzi głównie o położenie nowej nawierzchni. Czy to koniec inwestycji? - Budżet przewiduje również grun-towną renowację dwóch przedszkoli na ulicy Szegedyńskiej oraz Skalbmierskiej. Byłoby grzechem, gdybym nie wspomniał o licznych inwestycjach drogowych - odpowiada radny Borkowski. - Nie są to wszystkie plany urzędników, dotyczące rozdysponowania pieniędzy dzielnicy. Wymieniłem jedynie te najważniejsze, najbardziej spektakularne - tłumaczy radny.

Już niebawem w internecie powinien pojawić się projekt budżetu, dostępny rzecz jasna dla mieszkańców Bielan, ale też i innych dzielnic. Na jego zatwierdzenie oraz realizację jeszcze trochę poczekamy.

perl

 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA