REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

zdrowie

 

Dzieci z Żerania i Białołęki Dworskiej bez opieki pediatrycznej

  30 marca 2023

Dzieci z Żerania i Białołęki Dworskiej bez opieki pediatrycznej
DB

Radni z klubu "Razem dla Białołęki" są zaniepokojeni brakiem lekarzy pediatrów w przychodniach obsługujących rejony Białołęki Dworskiej i Żerania. Obecnie brak lekarzy dla najmłodszych pacjentów z tych osiedli jest mocno odczuwalny.

REKLAMA

- W związku z licznymi wnioskami i zgłoszeniami mieszkańców zwracamy się o podjęcie przez Biuro Polityki Zdrowotnej m.st. Warszawy oraz Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Targówek realnych działań, które pozwolą na poprawę standardu i dostępności opieki zdrowotnej na Białołęce, w tym szczególnie nocnej, świątecznej i pediatrycznej, a także dla seniorów - piszą radni dzielnicy. Wielkie plany, wielkie rozczarowanie. Zbudowali przychodnię, stoi prawie pusta. Wielkie plany, wielkie rozczarowanie. Zbudowali przychodnię, stoi prawie pusta.
Najwyższy czas uznać, że inwestycja reklamowana od lat jako "szpital na Białołęce" okazała się gigantycznym niewypałem. Samorząd zbudował placówkę medyczną, dla której NFZ nie ma kontraktów.

Na Białołęce brakuje pediatrów

Jak podkreślają samorządowcy, Białołęka liczy obecnie ponad 150 tysięcy mieszkańców i jest jedną z największych dzielnic Warszawy, także pod względem powierzchni. Posiada także jeden z najwyższych wskaźników przyrostu naturalnego oraz "profil demograficzno-społeczny wymagający znacznej poprawy standardu i dostępności opieki zdrowotnej, w tym szczególnie pediatrycznej". Liczba dzieci uczęszczających do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych wynosi ponad 20 tysięcy i stale rośnie.

- Równocześnie np. dzielnica Ursynów o podobnej liczbie mieszkańców i niższej liczbie dzieci, dysponuje 6 przychodniami oraz Ursynowskim Centrum Zabiegowym. Na Białołęce funkcjonują jedynie 4 placówki, w tym jedynie przychodnia przy ul. Milenijnej posiada większy zakres opieki, natomiast pozostałe, w tym także Centrum Zdrowia przy ul. Przykoszarowej, oferują okrojony lub bardzo okrojony zakres opieki - zaznaczają radni.

Samorządowcy chcą zapewnienia opieki pediatrycznej w przychodniach przy ul. Marywilskiej na Żeraniu i ul. Majorki na Białołęce Dworskiej, poprzez zatrudnienie lekarzy pediatrów w każdej z tych placówek. Jak wskazują jest to konieczne z perspektywy mieszkańców środkowej i południowej Białołęki, w tym "dynamicznie przyrastającej liczby mieszkańców Żerania".

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

W Warszawie brakuje lekarzy

Dyrektor SZPZLO Warszawa Białołęka-Targówek planuje przywrócenie świadczeń pediatrycznych w przychodni przy ul. Majorki 53.

- Z uwagi na konieczność przeprowadzenia niezbędnych prac remontowych, których celem będzie pozyskanie dodatkowych gabinetów oraz konieczność zatrudnienia personelu (lekarzy pediatrów i pielęgniarki pediatryczne), termin uruchomienia poradni przewidywany jest na koniec roku - wyjaśnia Biuro Polityki Zdrowotnej Urzędu m.st. Warszawy. - Ponadto z uwagi na obecny potencjał lokalowy uruchomienie świadczeń pediatrycznych w poradni POZ przy ul. Marywilskiej 44, szczególnie w zakresie rozdzielenia poradni dzieci zdrowych od poradni dzieci chorych, będzie analizowane w dalszej przyszłości - dodają urzędnicy.

(db)

.
 

Komentarze (2)

# Zvid-19

11.04.2023 09:24

A cio to lodzice upośledzeni i nie potlafią śobie poladzić z golonczkom? To czytajcie więcej Medonet

# Qwerty

13.04.2023 13:35

Nic im będzie. Starzy potrafią wozić z innych dzielnic na inne dzielnice na boiska, ale do przychodni gdzie indziej to już nie potrafią?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA