Nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego gotowe. Czeka na pierwszych pacjentów
22 czerwca 2023
Zakończyła się budowa nowego skrzydła Szpitala Bielańskiego. Zostało ono wyposażone w sprzęt i aparaturę medyczną. To jedna z największych i najważniejszych inwestycji miejskich na mapie zdrowotnej Warszawy.
Nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego jest już gotowe i w pełni wyposażone. To ogromna inwestycja miasta w zdrowie warszawskich rodzin, seniorów i osób potrzebujących szybkiej pomocy na najwyższym poziomie.
Szpital Bielański rozwija skrzydła
Budowa nowej części Szpitala Bielańskiego trwała dwa lata.
Budują zielony skwer. Znów likwidują miejsca parkingowe
Przy alei Zjednoczenia trwają prace na budowie drugiego etapu skweru Integrator, o czym w mediach społecznościowych poinformował burmistrz Grzegorz Pietruczuk. Oberwało mu się za... parkingi. A raczej ich brak, który jest coraz bardziej odczuwalny na Bielanach.
Prace budowlane rozpoczęły się w grudniu 2020 roku, a już w grudniu 2022 roku zakończyły się wymagane prawem procedury odbiorów. Projekt nowej części budynku został stworzony z udziałem personelu medycznego placówki i uwzględnia realne potrzeby pacjentów i służb medycznych. W nowej 5-kondygnacyjnej części, o powierzchni blisko 10 tys. m2, znajdują się: oddział psychiatrii dla dorosłych (37 łóżek), oddział rehabilitacji z 30 łóżkami, blok z 10 salami operacyjnymi, oddział intensywnej terapii, centralna sterylizatornia, laboratoria, pomieszczenia techniczne i pomocnicze. Na wyposażenie budynku miasto przeznaczyło niemal 70 mln zł.
Warszawa wyposażyła nowe skrzydło
Poza meblami i akcesoriami, miasto sfinansowało zakup ponad 38 tys. sztuk nowoczesnego sprzętu medycznego. To m.in.: stoły operacyjne za blisko 5 mln zł, aparaty rentgenowskie nowej generacji (łączny koszt blisko 5 mln zł), wyposażenie centralnej sterylizatorni (za ponad 4 mln zł), centrala monitorująca funkcje życiowe pacjenta, kardiomonitory, mikroskopy operacyjne, lasery, pompy infuzyjne ze stacją dokującą, respirator, aparat USG i inne.
W nowym skrzydle Szpitala Bielańskiego niebawem rozpocznie się etapowe uruchamianie działalności medycznej. W pierwszej kolejności nastąpi przeniesienie centralnej sterylizacji oraz oddziałów psychiatrii i rehabilitacji. Po serii szkoleń dla medyków, zostanie uruchomiony blok operacyjny. Zgodnie z zawartą umową, kolejnym etapem prac jest modernizacja części pomieszczeń starego budynku szpitalnego, w miejscu połączenia z budynkiem - łącznikiem usytuowanym na każdej z kondygnacji.
(jr)
.















































