Białołęcki Wielki Brat
9 lutego 2007
Kamery na tarchomińskich skrzyżowaniach stoją od niedawna, ale już są pozytywne efekty ich zamontowania. W ubiegłym tygodniu dwóch wandali wybiło szybę w wiacie przystankowej na Pancera. Ich wybryk był obserwowany i został zarejestrowany.
Nowy parking P+R gotowy. Wyszło 46 tys. zł za miejsce
Dokładnie 45.954,89 zł kosztowało utworzenie jednego miejsca parkingowego obok stacji kolejowej Żerań. Od podpisania umowy na projekt do otwarcia miną dwa lata i 240 dni.
W pewnym momencie zaczęli biec. Jak się okazało chcieli wsiąść do kolejnego autobusu, który im uciekł. Na przystanku Tarchomin Północny przy ul. Pancera, ze złości, zataczając się, zaczęli demolować przystanek. Jeden z nich dwukrotnie kopnął w wiatę, a później chwycił wkład z betonowego kosza na śmieci i wybił nim szybę. Po chwili mężczyźni odeszli z przystanku. Szybka reakcja operatora zaowocowała zatrzymaniem obu. 21-letni Rafał B. trafił do izby wytrzeź-wień. W wydychanym powietrzu miał 1,6 promila.
Kamery mają zagwarantować nam większe bezpieczeństwo i mniejsze koszty związane z wandalizmem. Miejmy nadzieję, że kolejni młodzi-gniewni zastanowią się, zanim podniosą nogę na przystankową szybę, bo są pod obserwacją.
cehadeiwu
na podstawie informacji policji
![]() |
![]() |







































