REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

 

Bezpłatny basen i skatepark w Aninie?

  27 maja 2022

Bezpłatny basen i skatepark w Aninie?
Modernizacja skateparku i pływalni w Aninie, a do tego bezpłatne wejściówki na te obiekty już w przyszłym roku? Źródło: bo.um.warszawa.pl

Modernizacja skateparku przy ul. V Poprzecznej, a także drobne inwestycje dla anińskiej pływalni wraz z bezpłatnym korzystaniem z tych obiektów - to propozycje w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, które mogą przejść w głosowaniu.

REKLAMA

Skateparki Ośrodka Sportu i Rekreacji w Aninie oraz w Marysinie Wawerskim od dawna są popularnymi miejscami dla miłośników jazdy na rolkach, wrotkach, desce oraz hulajnodze. 600-metrowy teren przy ul. V Poprzecznej jest dostępny od wiosny do jesieni w godz.

9:00-21:00. Za 55-minutowy wstęp musimy zapłacić 7 zł (ulgowo 4 zł), a dla posiadaczy Karty Warszawiaka przewidziano zniżki.

REKLAMA

Bonusy dla skateparku

Elżbieta Kocińska postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom miłośników skateparku i zaproponowała w ramach budżetu obywatelskiego doposażenie go za 600 tys. zł. Projekt przewiduje też wprowadzenie bezpłatnego biletu dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych przez cały sezon, a także kompleksową wymianę ramp, remont nawierzchni oraz band skateparku. Bezpłatnych wejściówek byłoby 17 tysięcy.

- Projekt umożliwi mieszkańcom bezpłatne korzystanie ze skateparku - pisze pomysłodawczyni. - Będzie to miejsce integracji mieszkańców, zapewnienia rozrywki dla wielbicieli desek, hulajnóg, rolek. Zakup nowych ramp zapewni odpowiedni komfort korzystania ze skateparku. Wymiana urządzeń oraz nawierzchni i band odświeży wygląd, ale przede wszystkim podniesie jakość urządzeń oraz poziom bezpieczeństwa.

REKLAMA

Bezpłatne pływanie w Aninie

Elżbieta Kocińska ma także pomysł związany z obiektami sportowymi wawerskiego OSiR-u przy ul. V Poprzecznej. Za ponad 600 tys. zł proponuje bezpłatne wejścia dla całych rodzin na pływalnię w każdą pierwszą niedzielę miesiąca przez cały rok, a także kompleksowy remont pomieszczeń z natryskami wraz z modernizacją boksu kasowego.

Pomysł przewiduje bezpłatne wejście na 60 minut, zaś po wykorzystaniu czasu - dopłatę zgodną z cennikiem (22 zł za bilet normalny i 12 zł za ulgowy dla osób bez Karty Warszawiaka). W ramach modernizacji pomieszczeń z natryskami nastąpiłaby wymiana glazury, terakoty, armatury oraz stworzenie nowego boksu kasowego.

Czy projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku? Właśnie pozytywnie przeszły ocenę formalno-prawną. W głosowaniu nad budżetem obywatelskim muszą dostać jeszcze zielone światło od mieszkańców. Głosowanie trwać będzie od 15 do 30 czerwca, zaś jego wyniki poznamy 13 lipca.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA