REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

 

Bezpłatny basen i skatepark w Aninie?

  27 maja 2022

Bezpłatny basen i skatepark w Aninie?
Modernizacja skateparku i pływalni w Aninie, a do tego bezpłatne wejściówki na te obiekty już w przyszłym roku? Źródło: bo.um.warszawa.pl

Modernizacja skateparku przy ul. V Poprzecznej, a także drobne inwestycje dla anińskiej pływalni wraz z bezpłatnym korzystaniem z tych obiektów - to propozycje w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, które mogą przejść w głosowaniu.

REKLAMA

Skateparki Ośrodka Sportu i Rekreacji w Aninie oraz w Marysinie Wawerskim od dawna są popularnymi miejscami dla miłośników jazdy na rolkach, wrotkach, desce oraz hulajnodze. 600-metrowy teren przy ul. V Poprzecznej jest dostępny od wiosny do jesieni w godz.

9:00-21:00. Za 55-minutowy wstęp musimy zapłacić 7 zł (ulgowo 4 zł), a dla posiadaczy Karty Warszawiaka przewidziano zniżki.

REKLAMA

Bonusy dla skateparku

Elżbieta Kocińska postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom miłośników skateparku i zaproponowała w ramach budżetu obywatelskiego doposażenie go za 600 tys. zł. Projekt przewiduje też wprowadzenie bezpłatnego biletu dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych przez cały sezon, a także kompleksową wymianę ramp, remont nawierzchni oraz band skateparku. Bezpłatnych wejściówek byłoby 17 tysięcy.

- Projekt umożliwi mieszkańcom bezpłatne korzystanie ze skateparku - pisze pomysłodawczyni. - Będzie to miejsce integracji mieszkańców, zapewnienia rozrywki dla wielbicieli desek, hulajnóg, rolek. Zakup nowych ramp zapewni odpowiedni komfort korzystania ze skateparku. Wymiana urządzeń oraz nawierzchni i band odświeży wygląd, ale przede wszystkim podniesie jakość urządzeń oraz poziom bezpieczeństwa.

REKLAMA

Bezpłatne pływanie w Aninie

Elżbieta Kocińska ma także pomysł związany z obiektami sportowymi wawerskiego OSiR-u przy ul. V Poprzecznej. Za ponad 600 tys. zł proponuje bezpłatne wejścia dla całych rodzin na pływalnię w każdą pierwszą niedzielę miesiąca przez cały rok, a także kompleksowy remont pomieszczeń z natryskami wraz z modernizacją boksu kasowego.

Pomysł przewiduje bezpłatne wejście na 60 minut, zaś po wykorzystaniu czasu - dopłatę zgodną z cennikiem (22 zł za bilet normalny i 12 zł za ulgowy dla osób bez Karty Warszawiaka). W ramach modernizacji pomieszczeń z natryskami nastąpiłaby wymiana glazury, terakoty, armatury oraz stworzenie nowego boksu kasowego.

Czy projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku? Właśnie pozytywnie przeszły ocenę formalno-prawną. W głosowaniu nad budżetem obywatelskim muszą dostać jeszcze zielone światło od mieszkańców. Głosowanie trwać będzie od 15 do 30 czerwca, zaś jego wyniki poznamy 13 lipca.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA