Bezpłatne wykłady w Muzeum Powstania
4 kwietnia 2013
Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczyna cykl wykładów, który potrwa do lipca.
Co tydzień o 18.
Nowa ścieżka rowerowa i parki kieszonkowe wzdłuż Jana Pawła II
Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na budowę drogi rowerowej wzdłuż alei Jana Pawła II, między rondem ONZ a aleją "Solidarności". W ramach inwestycji powstanie blisko kilometr nowej trasy i trzy parki kieszonkowe. Posadzonych zostanie niemal 100 nowych drzew.
00 w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego będą omawiane wybrane obszary tematyczne. W kwietniu wykłady będą poświęcone powstaniu w Getcie Warszawskim, w związku z przypadającą w tym roku 70. rocznicą jego wybuchu. W maju - tematem przewodnim będzie "Polacy na frontach II wojny światowej". Czerwiec upłynie pod znakiem Warszawy walczącej od XVIII wieku po ubiegłe stulecie, a w lipcu omawiani będą wybitni dowódcy Polskiego Państwa Podziemnego 1939-1945.
Na wszystkie spotkania wstęp jest bezpłatny.
(wt)
.









































