REKLAMA

Legionowo

zdrowie »

 

Dzielna dziewczynka z Legionowa walczy o życie. Jak możemy jej pomóc?

  30 marca 2023

alt='Dzielna dziewczynka z Legionowa walczy o życie. Jak możemy jej pomóc?'
źródło: pomagam.pl

Martusia z Legionowa to zaledwie sześciomiesięczna dziewczynka, u której zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Rodzina, przyjaciele i znajomi organizują krew dla małej, ale bardzo dzielnej dziewczynki. Trwa również zbiórka pieniędzy na walkę ze śmiertelną chorobą. Sprawdź, jak możesz pomóc.

REKLAMA

Diagnoza spadła na rodziców Martusi jak grom z jasnego nieba. Dziewczynka w lutym tego roku trafiła do szpitala z zapaleniem oskrzeli, w szpitalu zachorowała na żółtaczkę, która utrzymywała się przez dłuższy czas.

Dzielna dziewczynka z Legionowa walczy z chorobą

- Początkowo wydawało się, że wszystko będzie dobrze i po wyzdrowieniu wrócimy ze szpitala do domu - mówią rodzice. Pożar w Jabłonnie odebrał siostrom matkę. Pomóżmy im wyremontować mieszkanie Tragiczny pożar odebrał im matkę. Zbiórka na remont mieszkania
Minął ponad miesiąc od pożaru przy ulicy Akademijnej w Jabłonnie, w którym zginęła 45-letnia kobieta. Osierociła dziewięcioletnią córkę, którą opiekuje się teraz starsza siostra. Trwa zbiórka pieniędzy na generalny remont spalonego mieszkania, aby córki pani Anny mogły zamieszkać razem.
Niestety, tak się nie stało... Stan zdrowia Martusi zaczął się gwałtownie pogarszać. Po serii badań i przewiezieniu do kolejnego szpitala, okazało się, że to białaczka. Niestety, badania wykazały również zmiany w okolicach trzustki. Od momentu diagnozy Martusia otrzymuje mocną chemię, która bardzo osłabiła jej układ odpornościowy, ma również przetaczaną krew. Dzięki zastosowanemu leczeniu, zmiana w okolicach trzustki zmniejszyła się, co daje ogromną nadzieję na powodzenie leczenia. Lekarze mówią, że przed Martusią długa droga do powrotu do zdrowia. Na dziewczynkę i mamę, które prawie od dwóch miesięcy są w szpitalu, z niecierpliwością czeka starsze rodzeństwo Martusi.

Kup bilet

Jak możesz pomóc?

- Nie życzymy nikomu, żadnemu rodzicowi usłyszenia takiej diagnozy - mówią zrozpaczeni rodzice Martusi, którzy mają nadzieję, że wkrótce ten koszmar się skończy i razem z córeczką wrócą do domu. Żeby tak się stało, potrzebują jednak pomocy. Rodzina, przyjaciele i znajomi organizują krew dla małej. Potrzebne są też pieniądze na leki, badania i wizyty u specjalistów. Fundacja "Bo w nas jest moc" prowadzi zbiórkę funduszy na pokrycie bieżących kosztów związanych z leczeniem Martusi. Czy przyłączysz się do walki o zdrowie i życie dziecka? Wszystkich chcących wpłacić na leczenie Martusi zachęcamy do odwiedzenia strony: pomagam.pl

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# Dzasta1984

30.03.2023 17:15

Nie stój obojętnie, dziś jesteś zdrowy, a za godzinę, minutę, sekundę nie wiesz co może Tobię się stać!

# Tyui

30.03.2023 20:38

Ale to w NFZ nie ma pieniędzy? A faktycznie, PiS wolał dać 3 000 000 000 złotych na rządowa propagandę zamiast na onkologię dziecięca.

# Też Mama

31.03.2023 12:53

Domyślam się, że nie wszystko jest na NFZ. Pewnie potrzebne też będą prywatne wizyty u lekarzy-specjalistów, na już, a nie na NFZ za rok.

REKLAMA

# Tomasz75

31.03.2023 12:56

A ile dało za swoich rządów PO na onkologię dziecięcą? Przypomnij mi Tyui bo nie pamiętam.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024