REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

kronika policyjna

 

Awantura z tragicznym finałem. Jest zarzut zabójstwa

  20 marca 2023

Awantura z tragicznym finałem. Jest zarzut zabójstwa
zdjęcie poglądowe, fot. DB

Prokuratura Rejonowa w Legionowie przedstawiła zarzut zabójstwa jednej z czterech osób zatrzymanych na osiedlu Młodych w związku ze śmiertelnym ugodzeniem nożem. Najpewniej sąd zastosuje wobec podejrzanego areszt tymczasowy.

REKLAMA

Do awantury grupy osób na osiedlu Młodych w Legionowie doszło w piątek (17 marca) po godz. 21:00. W wyniku tego zdarzenia cios ostrym narzędziem w szyję otrzymał młody mężczyzna w wieku około 20 lat. Nieznani sprawcy zaatakowali biuro poselskie Mariusza Błaszczaka i siedzibę PiS w Legionowie Biuro poselskie Mariusza Błaszczaka i siedziba PiS-u w Legionowie zaatakowane kamieniami
14 marca wczesnym wieczorem nieznani sprawcy wybili szyby w biurze poselskim wicepremiera a zarazem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Policja z Legionowa prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Zabójstwo w Legionowie

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Pomimo godzinnej reanimacji, życia zranionego mężczyzny nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę w wieku od 20 do 30 lat, którzy mogli mieć bezpośredni związek z zabójstwem.

Przez wiele godzin policja pod nadzorem prokuratury przeszukiwała teren w celu znalezienia jak największej liczby dowodów, a także przesłuchiwała świadków. Podobno w pobliżu miejsca tragicznego zdarzenia śledczy zabezpieczyli nóż kuchenny, który mógł zostać użyty do zadania śmiertelnego ciosu młodemu mężczyźnie.

Wstąp do księgarni

Zarzut zabójstwa

W niedzielę 19 marca zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić zarzut zabójstwa.

- Prokurator przedstawił wczoraj zarzut zabójstwa z art. 148 paragraf 1 kodeksu karnego jednej z zatrzymanych osób, mężczyźnie. Został również skierowany do sądu wniosek o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu tymczasowego wobec mężczyzny. W tej chwili czekamy na decyzję sądu w tej sprawie. Co do pozostałych zatrzymanych w tej sprawie osób nie udzielamy na razie więcej informacji - poinformował "Gazetę Powiatową" rano w poniedziałek 20 marca legionowski prokurator Ireneusz Ważny.

Mężczyźnie grozi teraz kara dożywocia.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA