REKLAMA

Bemowo

inwestycje »

 

Bemowskie inwestycje 2008. Więcej, ale mało

  21 marca 2008

Tym razem nie ma w naszej dzielnicy żadnej charakterystycznej i sztandarowej inwestycji, jaką był amfiteatr w poprzednim roku. Jest natomiast dużo remontów dróg oraz rozbudowa trzech przedszkoli.

REKLAMA

Władze kładą zdecydowany nacisk na poprawę stanu technicznego dzielnicowych ulic. Najważniejszymi działaniami, jakie w całości zostaną podjęte w bieżącym roku to przebudowa ul. Lustrzanej (odcinek Połczyńska - Słomiana) (1,75 mln zł), ul. Raginisa na odcinku od ul. Borowego do Parku Górczewska (2,7 mln zł), ul. Bawełnianej (ok. 0,95 mln zł), ul. Dostępnej (1,8 mln zł), Thommeego (ok. 1 mln zł) oraz Puszczy Solskiej (ok. 1,1 mln zł). Oprócz tego rozpocznie się przebudowa parkingu ogólnodostępnego przy ul. Muszlowej dla 40 pojazdów (0,5 mln zł).

Do rozbudowy zakwalifikowano trzy przedszkola przy Szadkowskiego 3, Czu-my 6 i Szobera 3. - Rozbudowa przedszkoli to nasz priorytet. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że miejsc dla maluchów w dzielnicy jest naprawdę niewiele - mówi burmistrz Jarosław Dąbrowski. - Mam nadzieję, że chociaż po części rozwią-żemy ten problem. Wszystko to jednak dzieje się zbyt późno. Gdyby rozbudowa ruszyła dwa lata temu, rodzice mieliby większe szanse na umieszczenie swoich pociech w placówkach na Bemowie. A tak sprawa się przeciągnie. W najbliższym czasie chciałbym wybudować trzy nowe przedszkola. Jesteśmy na etapie wstępnych rozmów i przygotowań. Po wybudowaniu kolejnych placówek problem przedszko-laków w naszej dzielnicy zostanie rozwiązany. Obecnie skupiamy się jednak na rozbudowie trzech przedszkoli. Sądzę, że we wrześniu przyszłego roku dzieciaki będą już mogły korzystać z nowych pomieszczeń.

Oprócz tego dzielnica planuje modernizację boiska do piłki nożnej w Szkole Podstawowej nr 341 przy ul. Oławskiej 3 - jednej z ostatnich bemowskich szkół bez profesjonalnego zaplecza sportowego. Koszt to 1,1 mln zł. Pomiędzy wspomnianą szkołą oraz basenem na Oławskiej za 1,4 mln zł powstanie także nowy parking na 129 miejsc, w tym osiem dla niepełnosprawnych.

Przy Forcie Bema ma powstać nowoczesny plac zabaw za ok. 2 mln zł oraz ścieżka spacerowa wokół Fosy (400 tys.).

Blisko 1,8 mln zł zainwestowane zostanie w rozbudowę bezprzewodowej sieci internetowej BemowoNET, która w tym roku swoim zasięgiem obejmie większość Bemowa.

Z pewnością nie wszystkich zadowolą inwestycje samorządu, bo jest ich zwy-czajnie za mało na potrzeby dynamicznie rozbudowującej się dzielnicy. Niestety trzeba się spodziewać, że w kolejnych latach nie będzie lepiej, bo miasto do 2012 roku wszystkie siły i środki przeznaczy na przygotowanie stolicy do Euro. Bemowo ma dzięki temu zyskać metro. Czy tak się naprawdę stanie, czas pokaże. Niestety coraz częściej słychać w kuluarach miejskiego ratusza, że to raczej nierealne.

Agnieszka Pająk-Czech


Bemowo zainwestuje prawie 2 mln zł
na rozbudowę sieci BemowoNET

Czy bemowianie doczekają się metra?
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy