REKLAMA

Wola

samorząd »

 

Będziesz oglądać radnych w akcji?

  9 października 2014

alt='Będziesz oglądać radnych w akcji?'
źródło: Wikipedia

Możliwość śledzenia obrad sesji rady dzielnicy w internecie to efekt pierwszej w historii Woli inicjatywy uchwałodawczej zgłoszonej przez samych mieszkańców.

REKLAMA

Uruchomienie transmisji postulowało ponad 2 tysiące osób, a całą procedurę nadzorowało stowarzyszenie Wola Zmian. Radni dzielnicy także byli "za" - teraz pozostaje jedynie wprowadzenie tego pomysłu w życie. Możliwości są dwie: albo postawienie na własny sprzęt, który dzielnica będzie musiała kupić (co ma kosztować około 55 tysięcy złotych) lub też zlecenie prowadzenia transmisji przez firmę zewnętrzną. Ta druga możliwość według wstępnych wyliczeń, obciąży budżet dzielnicy kwotą około 1,5 tysiąca złotych miesięcznie.

Jednak na ekranach komputerów będzie można zobaczyć posiedzenia nowej rady Woli, bo najwcześniej transmisje będą mogły być wdrożone pod koniec tego roku.

Będziecie oglądać? Czekamy na opinie, czy transmitowanie obrad sesji będzie cieszyć się sensowną oglądalnością czy może będzie to sztuka dla sztuki: redakcja@gazetaecho.pl.

(wt)

 

Komentarze (6)

# Tomasz

10.10.2014 16:08

Będę.

# młynów

10.10.2014 21:52

Zbędny wydatek.Nie będę.Mam dość seriali żeby oglądać jeszcze radnych celebrytów.A jak rządzą to widać.Tygodniami leżące worki na trawnikach.Łatane chodniki co 3 miesiące.Śmietniki pełne.ZGN bez żadnej kontroli.Ulotki na każdym słupie i przystanku.I ja mam ich jeszcze oglądać.

# bucik

14.10.2014 08:05

W związku z podjęciem przez Radę Dzielnicy Wola m.st. Warszawy na sesji w dniu 23 września br. uchwały nr LI/293/2014 w sprawie rejestrowania obrazu i dźwięku z sesji Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zgłoszonego w ramach inicjatywy uchwałodawczej przez Komitet Inicjatywy Wola Zmian "Uchwalmy to" - uprzejmie informujemy, że najbliższa sesja Rady Dzielnicy Wola w dniu 14 października br. będzie transmitowana na żywo na stronie internetowej Dzielnicy w zakładce "Rada Dzielnicy".

REKLAMA

# buahahaha

14.10.2014 08:09

Fantastycznie. Beda taaaaaakie emocje. Cała rodzina bedzie oglądac

# Żytniak

16.10.2014 17:52

Inicjatywa Wola Zmian wzięła się chyba nie od tej strony za prace. Transmitowanie rady dzielnicy jest spektakularne, ale nie wnosi NIC do życia mieszkańców. Nie wyobrażam sobie, żebym musiał grzebać w internecie i szukał kiedy jest posiedzenie, a następnie oglądał ten serial....
Nie wiem przez jaki czas macie zamiar transmitować obrady - może to tylko kiełbasa wyborcza, mająca nam zasugerować różne rzeczy - ale wiem na pewno, że kosztuje to kilka ładnych groszy!!! Wolałbym, żeby te pieniądze były przeznaczone na inne cele społeczne np. seniorów.

# Mieszkanka Woli

18.10.2014 22:09

Pytanie czy Wola Zmian forsując nagrywanie i transmisję zastanowiła się skąd będą na to pieniądze? Może teraz sami powinni nagrywać i udostępniać bez dodatkowego obciążania budżetu gminy - jest tyle innych potrzeb...

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy