Będzie dwujęzyczne gimnazjum w Legionowie
11 lutego 2014
Do Liceum Ogólnokształcącego im. Konopnickiej wrócą gimnazjaliści. Nowością w reaktywowanym gimnazjum będzie klasa dwujęzyczna.
Koszarowa kiedyś. Nie do poznania!
To zdjęcie, wykonane na obecnej ulicy Koszarowej, przedstawia koszary II Batalionu i kasyno.
W języku angielskim gimnazjaliści będą się uczyć matematyki i co najmniej dwóch innych przedmiotów, a jeżeli taki system się sprawdzi, możliwe będzie utworzenie analogicznej klasy z językiem niemieckim.
Gimnazjum ma ruszyć we wrześniu. Chętni do klasy dwujęzycznej otrzymają do wypełnienia sprawdzian uzdolnień językowych - nie pod kątem znajomości angielskiego, tylko ogólnych zdolności do nauki języków obcych. W gimnazjum nie będzie obowiązywała rejonizacja, ponieważ szkoła powstanie pod administracją starostwa.
(wt)
.







































