REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski »

 

Strefa relaksu powstała na basenie przy Oławskiej. Kiedy multimedialna zjeżdżalnia?

  24 listopada 2023

alt='Strefa relaksu powstała na basenie przy Oławskiej. Kiedy multimedialna zjeżdżalnia?'
Grota solna na Oławskiej, źródło: Facebook/Budżet obywatelski w Warszawie, fot. B. Różalska

Ubiegłoroczna edycja budżetu obywatelskiego tradycyjnie przyniosła nowe atrakcje na pływalni Pingwin przy Oławskiej. Stali bywalcy mogą się cieszyć ze strefy SPA, jednak nadal czekają na multimedialną zjeżdżalnię. Kiedy powstanie?

REKLAMA

Projekt Katarzyny Borowskiej wyceniony na blisko milion złotych zakłada nowe atrakcje na Pingwinie - multimedialną zjeżdżalnię i grotę solną. W ramach tej kwoty zostało też zapewnione bezpłatne pływanie. Kompleksowa modernizacja zjeżdżalni polegać ma wymianie rury oraz dodaniu do niej multimedialnych atrakcji w postaci świateł, witraży, kolorowych impresji "dostarczających niezapomnianych wrażeń wzrokowych, a także dźwięków wprowadzających użytkownika w niepowtarzalny świat odbioru bodźców". Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek
Pakowanie i nadawanie paczeki to nie tylko umieszczenie przedmiotów w pudełku. Ważne jest, aby paczka była odpowiednio zabezpieczona, aby uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Poniżej przedstawiamy najlepsze praktyki pakowania paczek, które pomogą zapewnić bezpieczną dostawę paczki.

- Innowacje te uczynią obiekt bardziej atrakcyjnym, stwarzającym nowe możliwości w dzielnicy Bemowo - twierdzi autorka projektu, który powinien być zrealizowany jeszcze w tym roku. Powinien, bo wiadomo, że nie będzie. Dlaczego?

OSiR Bemowo musi szukać wykonawcy

Bemowski OSiR ogłosił trzy postępowania przetargowe na modernizację zjeżdżalni. Kwota, którą OSiR zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia okazała się jednak niewystarczająca w stosunku do złożonych ofert. Ile pieniędzy zabrakło, tego OSiR nie podał. Projekt budżetu obywatelskiego przewidywał na ten cel 620 tys. zł.

- Podjęto negocjacje z oferentami, które zakończyły się niepowodzeniem, ponieważ wybrany wykonawca odmówił podpisania umowy. Ze względu na szeroki zakres prac budowlanych oraz z uwagi na konieczność czasowego wyłączenia pływalni z użytku, która jest możliwa jedynie podczas przerwy technologicznej, OSiR Bemowo będzie chciał wykonać wszystko w przyszłym roku - wyjaśnia rzeczniczka bemowskiego ratusza Natalia Walka.

Wstąp do księgarni

Grota solna w bemowskiej pływalni już jest

Jest i dobra wiadomość dla bywalców bemowskiej pływalni. W ramach tego projektu powstała już strefa rekreacji. W sąsiedztwie planowanej zjeżdżalni powstała grota solna z tężnią solankową. Przestrzeń wygląda nastrojowo i bardzo efektownie. W budżecie obywatelskim przewidziano na nią 150 tys. zł.

DB

.
 

Komentarze (5)

# MAMA

24.11.2023 17:37

Jak zwykle " utopiono pieniądze ". Zróbcie coś dla wszystkich mieszkańców Bemowa. Nowe chodniki,ścieżki rowerowe itp.

# Nangi

25.11.2023 22:55

Ja nie rozumiem ludzi którzy chcą się kompać z innymi. Ja lubię pływać ale nie z obcymi ludźmi. Do tego stopnia mie to odpycha że zastanawiam się nad zamontowaniem w ogrodzie wbudowanego basenu z berndorf bo dalej chciałabym się cieszyć wodą

# Kocur

29.11.2023 09:19

Ahhh pływanie w cudzych szczynach.... Wszyscy o tym marzą i pragną tego. Najlepsze są wanny bąbelkowe, w których stare raszple przesiadują cały dzień. Jedyne baseny warte uwagi to te, które są najbardziej odległe od przystanków, bo trzeba mieć chęć i zdrowie by do nich dojść, co eliminuje wrony już na starcie.

REKLAMA

# Łociec

30.11.2023 19:43

#Kocur napisał(a) 29.11.2023 09:19
stare raszple przesiadują
Dlaczego tak brzydko piszesz o swojej matce i jej rówieśniczkach?

# były kasjer

07.12.2023 22:04

Żenada że takie rzeczy muszą być finansowane z budżetu obywatelskiego ale jak się zobaczy działanie osir to taka sytuacja nie dziwi. Jest o tym więcej w innym artykule. Na bemowskim osir źle się dzieje, nie ma pieniędzy na wypłaty i inwestycje ale nie tylko. Pewnie słyszeliście o tym chłopaku niesłusznie zwolnionym z osir? Chłopak walczy z całą machiną urzędniczą bo nie bał się ukazywać nieprawidłowości i sygnalizować niewłaściwych działań przełożonych. Poczytajcie o tym, jest dużo na bemowskich forach.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy