REKLAMA

Puls Warszawy

społeczeństwo »

 

Auto blokuje chodnik? Zrób zdjęcie i działaj

  7 listopada 2019

alt='Auto blokuje chodnik? Zrób zdjęcie i działaj'

Mieszkańcy stolicy masowo publikują na wszelkich facebookowych grupach zdjęcia nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Jaki w tym sens? Straż miejska pokazuje, że są lepsze sposoby na ukaranie niesfornych kierowców.

REKLAMA

Zgodnie z przepisami, jeżeli postój na chodniku jest dozwolony, to kierujący ma obowiązek pozostawić pieszym nie mniej niż 1,5 m szerokości chodnika. Tyle w kodeksie i teorii. Praktyka bywa inna.

- Jestem osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku i z taką sytuacją spotykam się kilka razy w tygodniu: chodnik zablokowany przez nieprawidłowo zaparkowane auta. Ręce opadają, a najbardziej bolą reakcje kierowców, które są aroganckie i chamskie. Im lepszy, droższy samochód, tym bardziej wulgarne - pisze na jednym z portali społecznościowych pan Adam.

Na facebookowych grupach roi się od zdjęć aut stojących na chodnikach, skrzyżowaniach i trawnikach. Wpisy wywołują zażarte dyskusje i wiele niezdrowych emocji. Tymczasem straż miejska przypomina, że są lepsze sposoby na zdyscyplinowanie nieprawidłowo parkujących.

Zamiast na Facebooka, zdjęcie wyślij straży

- Do straży miejskiej w 2019 r. wpłynęło ponad 25 tysięcy zgłoszeń w postaci wysłanej fotografii. Jeżeli ktoś chce zgłosić za pomocą zdjęcia fakt nieprawidłowego parkowania, może to uczynić osobiście w siedzibie straży miejskiej, w formie tradycyjnej korespondencji, e-mailem lub przez numer 19-115 - przypominają stołeczni strażnicy. - Oczywiście samo wysłanie zdjęcia nie zawsze wystarczy do wszczęcia przez straż miejską działań. Po otrzymaniu zdjęcia, na miejsce zdarzenia kierowany jest patrol. Jeżeli strażnicy potwierdzą postój pojazdu widniejącego na otrzymanej fotografii, pod nieobecność sprawcy wykroczenia sporządzana jest odpowiednia dokumentacja, która jest podstawą naszych dalszych działań. Jeżeli przedmiotowego pojazdu nie ma na miejscu, konieczny jest bezpośredni kontakt osoby zgłaszającej jako świadka wykroczenia i złożenie przez niego zawiadomienia o popełnionym wykroczeniu - dodają funkcjonariusze.

Osoba, która popełniła wykroczenie jest powiadamiana o tym korespondencyjnie, a następnie wzywana do stawiennictwa w oddziałach terenowych straży miejskiej w celu wyjaśnienia zarejestrowanego zdarzenia.

(mk)

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# driver508

07.11.2019 10:35

Co z tego, skoro czas reakcji SM na zgłoszenie jest najczęściej tak długi, że pseudo-kierowca dawno zdąży odjechać z miejsca swojego występku.
Dlatego co bardziej drastyczne przypadki parkowania pseudo-kierowców w przypadku braku reakcji SM zgłaszam na policyjny email stopagresjidrogowej, oczywiście z materiałem zdjęciowym i opisem, co gdzie i kiedy.

# Bonawentura

07.11.2019 13:46

Nie ma ŻADNYCH przesłanek ku temu aby zasłaniać tablice rejestracyjne przy publikacji zdjęć, więc proszę tego nie robić!
Samochodowych socjopatów należy tępić z całą stanowczością i nie pieścić się z nimi!
Poza zgłaszaniem takich przypadków służbom, warto też wrzucić zdjęcie na stronę "oceń kierowcę", gdzie również nie zasłania się tablic! Gdyby było to nielegalne, ten portal nie zgadzałby się na to!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy