REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 1refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
Białołęka

kultura »

 

Amerykańskie hity Szcześniaka zabrzmią na Tarchominie

  6 kwietnia 2017

alt='Amerykańskie hity Szcześniaka zabrzmią na Tarchominie'

23 kwietnia przy van Gogha 1 zaśpiewa Mieczysław Szcześniak - jeden z najbardziej uznanych polskich wokalistów, którego repertuarem i skalą głosu można by obdzielić kilkunastu innych.

REKLAMA

biedronka030 2

Już jako sześciolatek śpiewał w zespole Ikary, a jako nastolatek rozpoczął współpracę z wrocławskim zespołem Funk Factory, z którym w 1984 roku zarejestrował swoje pierwsze nagrania dla Polskiego Radia. Na swoim koncie ma wiele płyt solowych i udziały w projektach innych artystów. Jego największe przeboje to m.in. "Dumka na dwa serca" (w duecie z Edytą Górniak), "Przytul mnie mocno", "Zaczekam" czy też "No co ty na to", które na stałe wpisały się do kanonu polskiej piosenki. W Białołęckim Ośrodku Kultury Miecz Szcześniak, jak popularnie nazywają go fani, wystąpi z wyjątkowym muzycznym projektem stworzonym wraz z Krzysztofem Herdzinem pt. "Great American Songbook". To doskonale zaśpiewane kompozycje z repertuaru największych wokalistów: Johna Lennona, Marvina Gaye'a, Stevie Wondera, Davida Bowiego i Billa Withersa. Podczas koncertu usłyszymy także piosenki dużo mniej oczywiste, których bezpretensjonalne aranże Herdzina sprawią, że odkrywanie ich będzie wielką przyjemnością.

Mieczysław Szcześniak nagrał siedem solowych płyt, na Festiwalu w Sopocie zdobył nagrodę Bursztynowego Słowika, odebrał aż trzy Fryderyki. Fani pokochali jego talent, niepowtarzalną barwę głosu i niespotykany wśród polskich solistów feeling. Swoją twórczością reprezentuje to, co w muzyce najbardziej finezyjne i wyszukane. Krzysztof Herdzin jako jeden z nielicznych artystów, który z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, filmowej oraz pop. Jest pianistą, aranżerem, dyrygentem.

Mieczysław Szcześniak - koncert

23 kwietnia godzina 18.00, BOK ul. van Gogha 1.

Podczas koncertu, w ramach projektu "Wychodzę z rodzicami" BOk zapewnia opiekę nad dziećmi w wieku 3-8 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy: kasa@bok.waw.pl lub tel. 22/30048 00 wew. 1.

(red)

 

REKLAMA

mazovia 20250625 2mazovia 20250625 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

moje bielany 002 3moje bielany 002 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

cemat box 1cemat box 2cemat box 0

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

biedronka029 2

REKLAMA

biedronka031 3

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 1san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

olowkowa kraina 003 3olowkowa kraina 003 0

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

REKLAMA