REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

komunikacja

 

ZTM pyta Targówek: czym Wy właściwie jeździcie?

  8 października 2012

ZTM pyta Targówek: czym Wy właściwie jeździcie?

Zarząd Transportu Miejskiego pyta o Twoje preferencje. Komunikacyjne, uściślijmy. Na dniach ruszy na Targówku i Zaciszu (nie na Bródnie) wielka ankieta dotycząca sposobów podróżowania po Warszawie i okolicach.

REKLAMA

Badanie ma dotyczyć nie tylko częstotliwości korzystania z miejskiej komunikacji, ale też sposobów przejazdu, tras i oceny stanu dojazdów. Ankieterzy będą pytać m.in. o dojazd do Dworca Wileńskiego czy Wschodniego (chodzi o ustalenie obłożenia linii kolejowych i autobusowych w tych okolicach i ich wykorzystanie w przyszłości, po uruchomieniu drugiej linii metra), przejazdy z Targówka na drugą stronę Wisły (którym mostem, jak często, czy wprowadzenie buspasa na Radzymińskiej poprawiło komunikację ze Śródmieściem i innymi dzielnicami) - łącznie z metryczką ankietowanego będzie to ponad 50 pytań.

Badanie ruszy 15 października, pierwszy etap zakończy się jedenaście dni później. Druga faza ankietowa będzie w listopadzie. Badania będą się odbywać na Zaciszu i Targówku w dni powszednie (od wtorku do piątku) między południem a 20.00. - Badamy właśnie tę część dzielnicy, bo chcemy sprawdzić sposoby korzystania z komunikacji już pod kątem drugiej linii metra i przejazdów przez most Śląsko-Dąbrowski. Bródno korzysta w większości z mostu Gdańskiego i Grota, dlatego nie będzie objęte tą ankietą - mówi Konrad Klimczak, rzecznik ZTM.

Podobne badanie ma zostać też przeprowadzone na Bemowie. Koszt ankiet na Targówku to blisko 18,5 tys. zł.

(wt)

 

Komentarze (2)

 platformers

09.10.2012 13:43

Jak to czym? Metrem, wprost ze stacji Bródno.

# Rafik67

09.10.2012 20:30

czym ja jeźdze ?
ja prowadzę 12 metrowy zdezelowany autobus marki Man z ramienia firmy its michalczewski i jest mi was żal że już od stycznia będziecie musieli płacić za przejazd tym syfem 4,40 pln.
Sobie też współczuje :/
Nie zapomnijcie od ciepłych kalesonach i barchamowych gaciach drodzy podróżni bo w zimę to raczej na ogrzewanie w tych złomach liczyć nie powinniście .....
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA