REKLAMA

REKLAMA

Wola

kronika policyjna

 

Chcieli ukraść auto. Na wszystko patrzyli policjanci

  24 lutego 2023

Chcieli ukraść auto. Na wszystko patrzyli policjanci
źródło: KSP

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z warszawskiej Woli zatrzymali na gorącym uczynku podejrzanych o usiłowanie kradzieży pojazdu. Mężczyzna uszkodził klamki i zamek w drzwiach, w tym czasie jego znajoma stała na czatach.

REKLAMA

Wieczorem policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli zwrócili uwagę na mężczyznę i kobietę, którzy kręcili się przy zaparkowanej hondzie.

Próba kradzieży samochodu

Kiedy włączył się alarm, mężczyzna szybko otworzył drzwi pojazdu i wsiadł do niego. W tym czasie kobieta obserwowała otoczenie, ale najwyraźniej niezbyt dokładnie. Okradł sklep, zaatakował ochroniarza gazem łzawiącym Okradł sklep, zaatakował ochroniarza gazem łzawiącym
Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z warszawskiej Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o tzw. kradzież rozbójniczą. Podejrzany miał ukraść alkohol i wyjść ze sklepu nie płacąc za towar. Gdy pracownik ochrony zareagował i próbował zatrzymać złodzieja, został zaatakowany gazem łzawiącym.
Nie zauważyła... obserwujących próbę kradzieży policjantów.

"Kiedy mężczyzna wysiadł z auta, policjanci podjęli wobec nich interwencję. Był agresywny i wulgarny wobec funkcjonariuszy, oboje nie potrafili wytłumaczyć, co robią w tej okolicy. Okazało się, że w hondzie drzwi były niedomknięte i jest wyłamana klamka w drzwiach oraz wyłamany zamek" - relacjonuje Komenda Stołeczna Policji.

Kup bilet

Pięciokrotnie poszukiwany

Para złodziei została zatrzymana. W torebce kobiety mundurowi znaleźli śrubokręt i szpachelkę. Następnie okazało się, że 28-latek był pięciokrotnie poszukiwany i siedmiokrotnie zatrzymywany oraz notowany. Kobieta również była znana policji jako poszukiwana i notowana. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem pojazdu działając wspólnie i w porozumieniu.

"Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec mężczyzny, Kobieta została objęta dozorem policyjnym. Za kradzież z włamaniem grozi kara do dziesięciu lat więzienia" - informuje warszawska policja.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA