REKLAMA

Wola

kronika policyjna »

 

Chcieli ukraść auto. Na wszystko patrzyli policjanci

  24 lutego 2023

alt='Chcieli ukraść auto. Na wszystko patrzyli policjanci'
źródło: KSP

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z warszawskiej Woli zatrzymali na gorącym uczynku podejrzanych o usiłowanie kradzieży pojazdu. Mężczyzna uszkodził klamki i zamek w drzwiach, w tym czasie jego znajoma stała na czatach.

REKLAMA

Wieczorem policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli zwrócili uwagę na mężczyznę i kobietę, którzy kręcili się przy zaparkowanej hondzie.

Próba kradzieży samochodu

Kiedy włączył się alarm, mężczyzna szybko otworzył drzwi pojazdu i wsiadł do niego. W tym czasie kobieta obserwowała otoczenie, ale najwyraźniej niezbyt dokładnie. Okradł sklep, zaatakował ochroniarza gazem łzawiącym Okradł sklep, zaatakował ochroniarza gazem łzawiącym
Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z warszawskiej Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o tzw. kradzież rozbójniczą. Podejrzany miał ukraść alkohol i wyjść ze sklepu nie płacąc za towar. Gdy pracownik ochrony zareagował i próbował zatrzymać złodzieja, został zaatakowany gazem łzawiącym.
Nie zauważyła... obserwujących próbę kradzieży policjantów.

"Kiedy mężczyzna wysiadł z auta, policjanci podjęli wobec nich interwencję. Był agresywny i wulgarny wobec funkcjonariuszy, oboje nie potrafili wytłumaczyć, co robią w tej okolicy. Okazało się, że w hondzie drzwi były niedomknięte i jest wyłamana klamka w drzwiach oraz wyłamany zamek" - relacjonuje Komenda Stołeczna Policji.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Pięciokrotnie poszukiwany

Para złodziei została zatrzymana. W torebce kobiety mundurowi znaleźli śrubokręt i szpachelkę. Następnie okazało się, że 28-latek był pięciokrotnie poszukiwany i siedmiokrotnie zatrzymywany oraz notowany. Kobieta również była znana policji jako poszukiwana i notowana. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem pojazdu działając wspólnie i w porozumieniu.

"Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec mężczyzny, Kobieta została objęta dozorem policyjnym. Za kradzież z włamaniem grozi kara do dziesięciu lat więzienia" - informuje warszawska policja.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy