REKLAMA

Żoliborz

oświata »

 

Złotnik, optyk, "spec" od reklamy, ratownik czy artysta?

  8 maja 2024

alt='Złotnik, optyk, "spec" od reklamy, ratownik czy artysta?'
źródło: zs31warszawa.edupage.org

Przed ósmoklasistami czas wyboru szkoły. Sprawdzamy ofertę edukacyjną Zespołu Szkół nr 31 na Żoliborzu, w której młodzi ludzie mogą zdobyć zawód ratownika, przygotować się do zawodowej kariery w teatrze, pracy w atelier artystycznym, do zawodu optyka czy specjalisty od reklamy, a nawet uczyć się na kierunku złotnik-jubiler.

REKLAMA

Dla ósmoklasistów to czas wyboru dalszej ścieżki życiowej. Wielu z nich nie wie, czym chciałoby zajmować się w przyszłości. Warto zatem przejrzeć ofertę edukacyjną. Na Żoliborzu działa wiele branżowych szkół ponadpodstawowych. W Zespole Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego przy ul. Felińskiego 13 znajdują się trzy szkoły, w tym dwie typowo branżowe. Mamy tu zatem Liceum Ogólnokształcące oferujące kierunki: projektowanie plastyczne, ratownictwo i pożarnictwo oraz klasę plastyczno-teatralną, Technikum Mechaniczne z kierunkami technik reklamy i technik optyk, oraz Branżową Szkołę Rzemiosł Artystycznych, która kształci przyszłych złotników-jubilerów.

Aktor teatralny, artysta plastyk a może ratownik?

W ofercie CXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kilińskiego, na kierunku ratownictwo i pożarnictwo są zajęcia na pływalni, w tym uzyskanie karty pływackiej oraz uprawnień ratownika wodnego, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, warsztaty wyjazdowe - ratowniczo-poszukiwawcze do jednostek państwowych i ochotniczych straży pożarnych.

Z kolei klasa o profilu z projektowania plastycznego oferuje zajęcia z: rysunku, malarstwa, rzeźby, ceramiki i technik plastycznych. Szkoła współpracuje z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Klasa artystyczno-teatralna ma wiele do zaoferowania przyszłym artystom, m.in. projekt edukacyjny "Teatr bez granic", liczne warsztaty plastyczne i teatralne, lekcje muzealne oraz nierzadkie wizyty w teatrach na spektaklach. Szkoła współpracuje m.in. z Teatrem Powszechnym.

Zapraszamy na zakupy

A może praca z metalami i kamieniami szlachetnymi?

Branżowa Szkoła Rzemiosł Artystycznych I Stopnia nr 65 uczy przyszłych złotników-jubilerów. Jej absolwentami są: współzałożyciel firmy Apart, wielu właścicieli firm oraz specjalistów z branży jubilerskiej, absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Łodzi i innych uczelni plastycznych w Polsce.

Szkoła współpracuje m.in. z Ogólnopolskim Cechem Rzemieślników Artystów, Cechem Złotników Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników w Warszawie oraz licznymi pracowniami złotniczo-jubilerskimi. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych, w pełni wyposażonych pracowniach. Szkoła zapewnia rozwój umiejętności manualnych oraz poznanie nowych technik jubilerskich, wykonywanie wyrobów jubilerskich według własnego pomysłu oraz naukę pod okiem mistrzów w zawodzie złotnik-jubiler.

REKLAMA

Technik reklamy a może optyk?

Technikum Mechaniczne nr 7 ma do zaoferowania przygotowanie w dwóch zawodach: technik optyk i technik reklamy. Ten drugi jest zawodem szeroko profilowanym, który łączy w sobie wiedzę ekonomiczną, plastyczną, psychologiczną, lingwistyczną oraz informatyczną. Jak przekonuje szkoła, reklama w Polsce jest wciąż w fazie rozwoju, pozostaje zatem wiele miejsc do zagospodarowania w tej dziedzinie. W szkole zdobywa się umiejętności opracowywania ofert handlowych z zakresu sprzedaży usług reklamowych, tworzenia sloganów reklamowych, scenariuszy reklam radiowych i telewizyjnych, projektów graficznych reklam, organizowania produkcji dźwiękowych nagrań reklamowych, posługiwania się programami graficznymi oraz posługiwania się urządzeniami cyfrowymi. Absolwenci tego kierunku mogą być zatrudniani w agencjach reklamowych, biurach ogłoszeń, mediach, studiach graficznych oraz drukarniach. Mogą również podjąć pracę jako specjaliści do spraw kontaktu z prasą i kształtowania opinii publicznej w prasie, radiu i telewizji.

Wybierając kierunek technik optyk uczniowie nauczą się jak dobierać, wykonywać i dopasowywać okulary oraz inne pomoce wzrokowe, wykonać pomiary oftalmiczne oraz naprawiać i konserwować wszystkie typy okularów i pomocy wzrokowych, udzielać porad dotyczących doboru, używania i konserwowania okularów oraz soczewek kontaktowych - naprawiać, konserwować i justować przyrządy optyczne. Szkoła oferuje naukę zawodu cenionego zarówno w kraju, jak i za granicą. Pracownie wyposażone są w zaawansowane urządzenia diagnostyczne, co pozwala stale poszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności oraz praktyczną naukę w prestiżowych salonach optycznych.

Więcej informacji na temat rekrutacji do wymienionych klas na: zs31warszawa.edupage.org.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# JotEl

13.05.2024 09:34

1992-1997 T5S Helga
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA