REKLAMA

Żoliborz

oświata »

 

"Witkacy" poleca się ósmoklasistom

  6 maja 2024

alt='"Witkacy" poleca się ósmoklasistom'
źródło: liceum64.pl

Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza "Witkacego" przy ul. Elbląskiej 51 zachęca ósmoklasistów do aplikowania. Co oferuje szkoła?

REKLAMA

Jak się dowiadujemy, na kolejny rok szkolny zostaną przyjęci uczniowie do czterech klas 26-osobowych. Wszystkie są oddziałami eksperymentalnymi, w których prowadzony jest program "Tutoring rozwojowy", a decyzję o rozszerzaniu nauki o wybrane przedmioty, uczniowie podejmują przed rozpoczęciem trzeciego trymestru klasy drugiej. Do tego czasu plany lekcji poszczególnych klas różnią się jedynie językami obcymi.

Liceum eksperymentalne przy Elbląskiej

W LXIV Liceum Ogólnokształcącym nie ma klas profilowanych - wszystkie są ogólne, a uczniowie wybierają sobie profilowanie indywidualne. Do właściwego, świadomego wyboru ma prowadzić eksperymentalny program "Tutoringu rozwojowego". Celem tego eksperymentu pedagogicznego jest planowanie przez uczniów osobistej ścieżki rozwoju poprzez świadomy wybór przedmiotów rozszerzonych, oparty na diagnozie swoich mocnych stron, pasji i możliwości.

- Dzięki indywidualnym spotkaniom z wybranym przez siebie nauczycielem, który będzie mądrym dorosłym towarzyszącym uczniowi w pierwszym roku nauki oraz przez część drugiego, uczniowie mają szansę na przyjrzenie się sobie, swoim mocnym stronom, zasobom, sukcesom, aby zyskali poczucie świadomości siebie, wyznawanych wartości, celów oraz uczyli się planowania dalszej ścieżki rozwoju - wyjaśnia mechanizmy takiego nauczania dyrektor szkoły Beata Zdanowicz.

Zapraszamy na zakupy

Samoświadomość, aktywność oraz specjalizacja

- W klasie pierwszej stawiamy na rozwój samoświadomości i budowanie zespołu klasowego. Pierwszoklasiści poznają szkołę i siebie, wyjeżdżają na zieloną szkołę, biorą udział w autorskich projektach realizowanych przez starszych uczniów, np. Poligon Przedsiębiorczości czy Sceniczny Otwarty Festiwal Artystyczny SOFA oraz w kołach przedmiotowych i zainteresowań - wyjaśnia Beata Zdanowicz.

W drugiej klasie placówka stawia na rozwój aktywności i szansę na sprawdzenie swoich wyborów, dlatego właśnie uczniom stwarza się okazję do nauki zgodnie z indywidualnym programem oraz udziału w przedmiotowych kołach zainteresowań, a także olimpijskich, sportowych czy artystycznych. Wówczas uczniowie organizują szkolne projekty nabywając przy tym wiele przydatnych umiejętności. Od klasy trzeciej szkoła stawia na specjalizację, dlatego uczniowie będą brali udział w wyjazdowych fakultetach, tematycznie związanych z ich wyborami.

- W klasie trzeciej i czwartej nasi uczniowie będą mieli większą szansę skupiania się na przedmiotach rozszerzonych, ponieważ inne przedmioty, których uczyli się ogólnie do tej pory (poza językiem polskim, historią, matematyką, językami obcymi, wychowaniem fizycznym, godziną z wychowawcami, religią lub etyką ) będą zakończone na poziomie klasy drugiej - dodaje dyrektor Zdanowicz.

Wszystkich zainteresowanych nauką w "Witkacym" odsyłamy po więcej informacji na stronie szkoły .

JR

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Arpa61

10.05.2024 02:41

cIEKAWYM JAK SIĘ CZUJE TEATR wITKACA W zAKOPANEM?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy