REKLAMA

Targówek

środowisko »

 

ZDM daje drzewa do "adopcji". "Niech adoptują odpowiedzialnych za ten remont i dadzą im szlaban"

  11 kwietnia 2023

alt='ZDM daje drzewa do "adopcji". "Niech adoptują odpowiedzialnych za ten remont i dadzą im szlaban"'
źródło: ZDM

"Adoptuj drzewo na Kondratowicza" to nowa akcja promocyjna ZDM, który chce włączyć mieszkańców w końcowe prace przy głównej arterii Bródna, a przy okazji zapewne ocieplić swój nadszarpnięty wizerunek. Mieszkańcy osiedla śmieją się z akcji o kuriozalnym tytule.

REKLAMA

ZDM chciał dobrze, jednak przy okazji nieświadomie wystawił się na ataki. "Adoptuj drzewo na Kondratowicza" to nowa akcja promocyjna urzędników, która odbędzie się w sobotę 15 kwietnia.

Drzewa z tabliczkami

Przy przebudowywanej ul. Kondratowicza (nie)zgodna z oczekiwaniami mieszkańców Bródna? Kondratowicza (nie)zgodna z oczekiwaniami mieszkańców?
Często jest tak, że piękne wizualizacje przedstawiane przez projektantów odbiegają od finalnego wykonania danej inwestycji. Niektórzy mieszkańcy Bródna zarzucają urzędnikom, że nawet projekt nie zgadza się z finalnym wykonaniem ulicy Kondratowicza.
Kondratowicza posadzone zostaną drzewa. Dla pierwszych 40 osób, które się zgłosiły, przygotowane zostaną imienne tabliczki z wygrawerowaną treścią. Następnie tabliczki zostaną wmurowane w chodnik. Na zgłoszenia ZDM miał czekać do 28 marca, jednak w ciągu dwóch godzin tabliczki rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

Czytając komentarze pod wpisem można odnieść wrażenie, że bardziej od przeprowadzanej przez ZDM akcji promocyjnej, mieszkańców interesują tematy nadal zamkniętej ulicy Kondratowicza, św. Wincentego czy przebudowa Głębockiej. Komentarze są wręcz miażdżące.

Wstąp do księgarni

Wincentego zamknięta

- Czy można adoptować zamknięty dla ruchu indywidualnego fragment ulicy Wincentego? Może niech adoptują odpowiedzialnych za ten remont i jako przykładni rodzice dadzą im szlaban na wszelkie remonty w tym mieście? Fajnie, cieszę się, że ZDM dba o zieleń, ale kiedy zadba o potrzeby mieszkańców? Kiedy ZDM przywróci normalny ruch na ul. św. Wincentego na odcinku od Kondratowicza do ronda Żaba? Kiedy ul. Głębocka zostanie poszerzona przy centrum handlowym, aby samochody skręcające do Atrium Targówek nie blokowały ruchu? - padają kolejne pytania.

- Przebudowa ul. Głębockiej jest szykowana przez Atrium; będzie polegać na budowie buspasa. Do tego czasu zasadne jest utrzymanie ograniczeń w ruchu na ul. św. Wincentego. Jest to korzystne dla mieszkańców Targówka - twierdzą drogowcy.

REKLAMA

Kondratowicza pełna zieleni

Jeden z najistotniejszych elementów przebudowy ul. Kondratowicza stanowi nowa zieleń. Do rosnących tam wcześniej 300 drzew i ponad 200 kolejnych posadzonych przez Metro Warszawskie dosadzane są kolejne.

- Posadzimy ich w sumie 491. Będzie to 39 platanów klonolistnych, 129 jesionów wyniosłych, 71 lip srebrzystych, 2 lipy drobnolistne, 208 klonów zwyczajnych, 2 jabłonie, 7 kasztanowców czerwonych, 21 wiśni piłkowanych i 12 ambrowców balsamicznych. Nowe nasadzenia, lokowane po obu stronach ulicy oraz w pasie dzielącym na jej środku, są wzbogacane o krzewy, pnącza, trawniki i łąki kwietne. Powstanie także 13 ogrodów deszczowych - zapowiadają drogowcy.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# blaszany drwal

08.05.2023 22:51

Czy tabliczki są jeszcze wmurowane ? Czy też zostały już "odzyskane" przez zbieraczy złomu ?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024