REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

drogi

 

Poszerzą krótki odcinek Towarowej. Cztery pasy w stronę Ochoty

  25 maja 2022

Poszerzą krótki odcinek Towarowej. Cztery pasy w stronę Ochoty
źródło: Wikimedia Commons / Panek

Podczas planowanego remontu wiaduktu przy pl. Zawiszy drogowcy poszerzą jezdnię w "krainie wiecznych korków".

REKLAMA

Artykuł powstał dzięki zgłoszeniom Czytelników.
Zaproponuj temat na redakcja@tustolica. Wiadukt grozy na Towarowej. Remont odkładany od 20 lat Wiadukt grozy na Towarowej. Remont odkładany od 20 lat
Instytut Badawczy Dróg i Mostów uznał wiadukt przy pl. Zawiszy za wymagający pilnej naprawy już w roku 2002. Przebudowa jest wciąż odkładana.
pl

Gdy 15 kwietnia napisaliśmy o losach czekającego od lat na remont wiaduktu Towarowej, natychmiast otrzymaliśmy mnóstwo pytań dotyczących jednego sformułowania rzecznika Zarządu Dróg Miejskich. Jakub Dybalski przekazał nam, że estakada obok pl. Zawiszy będzie docelowo szersza, co wywołało zdumienie czytelników.

Poszerzą Towarową

Szef drogowców Łukasz Puchalski został zaatakowany przez czytelników komentujących pod artykułem jednocześnie za poszerzanie i za zwężanie jezdni. Jeden z czytelników napisał, że poszerzanie wiaduktu nie ma sensu, bo wydłuży o kilka metrów drogę na przystanek tramwajowy, inny - że "Puchalski nigdy nie zrobił nic dla samochodów" i "pewnie zbuduje drogę rowerową o szerokości pasa startowego". A jak będzie naprawdę?

- W założeniach wiadukt będzie miał, tak jak do tej pory, dwie jezdnie przedzielone wyspą z torowiskiem tramwajowym - informuje Jakub Dybalski. - Szerokość środkowej wyspy z torami tramwajowymi się nie zmieni, za to zmieni się to, co po bokach. Na zachód od niej wiadukt rzeczywiście nieco się powiększy - jezdnia będzie miała cztery pasy, bo dojdzie pas do skrętu w prawo. W założeniu zwiększy się przestrzeń dla pieszych i rowerów, która dziś ma w sumie około pięciu metrów. Będzie miejsce na 3,5-metrowy chodnik i 3-metrową drogę rowerową.

Po stronie stacji kolejowej Ochota układ będzie inny. W kierunku ronda Daszyńskiego Towarowa będzie miała dwa pasy ruchu, chodnik i rezerwę pod drogę dla rowerów i hulajnóg. W planach jest także przykrycie stacji kolejowej i urządzenie w poziomie terenu prawdziwego placu Zawiszy, przeznaczonego dla pieszych.

Zapraszamy na zakupy

Aktywiści zaprotestują?

Budowa dodatkowych pasów ruchu na istniejących jezdniach to w Warszawie rzadkość. Trzy lata temu firma Ghelamco dodała do Towarowej jeden pas na wysokości kompleksu trzech wieżowców The Warsaw Hub, mający służyć bezpiecznemu włączaniu się do ruchu i zjazdu z ruchliwej jezdni. Dzięki nowemu pasowi samochody skręcające w stronę wieżowców i osiedla "19. Dzielnica" nie blokują już jadących na wprost do pl. Zawiszy.

- Mieszkańcy chcieli zielonej Towarowej, będzie betonowa i asfaltowa! - grzmieli wówczas aktywiści z Miasto Jest Nasze. - Na odcinku pomiędzy rondem Daszyńskiego a Kolejową powstaje czwarty (!!!) pas ruchu w kierunku ronda Zawiszy!

Termin przebudowy Towarowej przy pl. Zawiszy jest uzależniony od remontu przebiegającej pod nią linii kolejowej. PKP Polskie Linie Kolejowe zamierzają rozpocząć go za dwa lata.

(dg)

.
 

Komentarze (3)

# Miron

25.05.2022 19:09

"Będzie miejsce na... 3-metrową drogę rowerową" - hahahahaha.
Brawo dla "habilitowanego pełnomocnika d/s komunikacji rowerowej".
A swoją drogą jakie te kariey za HGW były spektakularne w naszej Warszawie - szoferak HGW przez 16 lat "dziądził" strażą wiejską, a pełnomocnik od pedałów rowerowych na dyrektora.
Boże, czemu Warszawa jest tak karana nieudacznikami - "myślący inaczej" galus czyli skompromitowany wojewódzki inzynier ruchu, szofer przepoczwarzony w komendanta, a teraz ten orzeł z utajnionym wykształceniem, żenada.
20 lat temu Instytut Badawczy Dróg i Mostów zakwalifikował wiadukt po badaniach do natychmiastowej naprawy i do tej pory ZDM nic nie zrobił.
A żeby wam się na łeb zawalił ten wiadukt jak najszybciej którejs nocy, to co poniektórzy "specjaliści" może otrzeźwieją ze swojego marazmu i bezmyślności.

# Urbanista

25.05.2022 21:44

#Miron napisał(a) 25.05.2022 19:09
Boże, czemu Warszawa jest tak karana nieudacznikami
Bóg nie ma nic do tego - szanuj demokrację, widocznie większości to pasuje a przynajmniej nie przeszkadza.
A odwlekanie remontu daje czas naszym władzom na budowę wiaduktu z Towarowej w Raszynską żeby górą można było ominąć plac budowy

# asd

13.06.2022 23:53

[b] Zachęcam do poparcia projektu.
https://bo.um.warszawa.pl/
projekt/27023 [/b[

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA