Zabierz piesia do Międzylesia
6 września 2016
18 września odbędzie się druga edycja charytatywnego biegu Zabierz PIESia do Międzylesia.
W przedwojennym szalecie będzie kawiarnia
To historia tak filuterna jak drewniane ozdoby drewnianych domów dawnego Wawra. Przedwojenny, ceglany budynek dawnego szaletu przy stacji PKP Falenica jest remontowany i wkrótce będzie mieścił kawiarnię. - Architektura jest imponująca - mówi Marek Wilczyński, mieszkaniec Falenicy, który pokazał nam to cudo.
Do wyboru są dwa dystanse: 5 i 10 km dla biegających z psem lub bez psa oraz dla tych, którzy za bieganiem nie przepadają albo obawiają się, że nie dadzą rady spacer na dystansie 5 km. Oprócz mile i zdrowo spędzonego czasu organizatorzy oferują dla wszystkich uczestników, w tym też psów, upominki, zaś dla zwycięzców nagrody. Wpisowe wynosi 20 zł, a podczas biegu zbierane będą także datki na dwie organizacje pro zwierzęce - Fundację AST oraz Fundację dla Zwierząt Argos. Warto się wybrać.
(wk)
.





































