Wystartowała Super Buda. Białołęcki Uniwersytet Dzieci bawi i uczy od 12 lat
6 września 2021
Ruszyły zapisy na jesienny semestr Białołęckiego Uniwersytetu Dzieci, czyli Super Budy. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5/6-13 lat.
Izabela Młynarczyk: "Potraficie zachęcić do działania. Mój 9-latek nie ma dość. Cały czas chłonie przekazywaną wiedzę, a przy tym super się bawi i z dokładnością opowiada, co wydarzyło się na każdych zajęciach. Jest moc!", Katarzyna Radecka: "Zajęcia są super, potwierdzamy!", Aneta Górska-Baran: "Mamo, mamo, żebyśmy tylko nie spóźnili się na zajęcia - to kluczowe zdanie w wielu domach w soboty. U nas też... Indeks musi być w 100% wypełniony! Kochamy po prostu Super Budę!"
To tylko kilka spośród kilkuset opinii, jakie Fundacja Ave otrzymuje co semestr od rodziców małych studentów Białołęckiego Uniwersytetu Dzieci, działającego od blisko dwunastu lat i niezmiennie cieszącego się olbrzymim zainteresowaniem. Właśnie ruszają zapisy na semestr jesienny, który rozpocznie się 25 września 2021 roku.
Mnóstwo chętnych
- Studiować mogą dzieci w wieku 5/6-13 lat - wyjaśnia Bartłomiej Włodkowski z Fundacji Ave, rektor dziecięcego uniwersytetu. - Fenomen Super Budy, bo tak nazwali weekendową uczelnię sami mali studenci, szalenie nas cieszy. Co roku chętnych jest trzykrotnie więcej aniżeli miejsc. I wciąż, niezmiennie od tylu lat, otrzymujemy mnóstwo ciepłych recenzji i od dzieci, i od rodziców.
Od 2009 roku przez Białołęcki Uniwersytet Dzieci przeszło grubo ponad tysiąc studentów, z tego olbrzymia większość spędziła na Super Budzie kilka lat. Wiele osób po zakończeniu naukowej przygody dołącza do wolontariatu Fundacji Ave i pomaga przy realizacji zajęć, które odbywają się w wybrane soboty i niedziele.
Zwykle jednego dnia na studentów czekają cztery tematy z różnych dziedzin wiedzy, prezentowane w eksperymentalnej formule przez naukowców, pasjonatów i edukatorów. Spotkania odbywają się w białołęckich szkołach oraz różnych instytucjach naukowych na terenie Warszawy.
- Co ciekawe, covid nie przerwał naszej działalności - cieszy się Włodkowski. - Udało się nam skutecznie działać w formule hybrydowej, a frekwencja wynosiła blisko 97%. Mam nadzieję, że jesienny semestr będzie w całości w realu. Przygotowaliśmy też sporo warsztatów plenerowych.
Jak się zapisać?
Na tegoroczną jesień zaplanowano osiem zjazdów, co przekłada się na około 25 unikatowych zajęć. Przedsięwzięcie jest dofinansowane przez samorząd miejski i wojewódzki, dzięki czemu semestralna opłata wynosi zaledwie 60 zł od osoby (w przypadku rodzeństw 45 zł od dziecka). Studenci otrzymują indeksy, do których zbierają podpisy lub pieczątki od wykładowców, a za dobrą frekwencję tytuły naukowe od bakałarzy poprzez magistrów, doktorów, profesorów różnej maści, po geniuszy i mędrców. Zapisy i szczegóły na stronie fundacjaave.pl
(oko)