REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski »

 

Kajakiem za darmo po fosie Fortu Bema

  28 lutego 2023

alt='Kajakiem za darmo po fosie Fortu Bema'
źródło: Dzielnica Bemowo

W okresie wakacyjnym wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków na przystani przy Waldorffa cieszy się niesłabnącą popularnością. Do tej pory można było popływać za darmo. Czy tak będzie w tym roku i w kolejnych latach?

REKLAMA

Przystań przy Waldorffa, w której można wypożyczyć rowery wodne a także kajaki, to już stały element wakacyjnego krajobrazu Fortu Bema.

Kajaki i rowery wodne w Warszawie

Po raz pierwszy wodne atrakcje pojawiły się w Formie Bema w 2009 roku, jednak z powodu podniesienia się poziomu wód gruntowych wypożyczalnię zamknięto na kilka lat. Rowery wodne wróciły na fosę po przeprowadzeniu niezbędnych prac remontowo-konserwacyjnych w 2015 roku. Zadaszony skatepark z lodowiskiem i parkiem trampolin na Bemowie? Byłby największy w Polsce Zadaszony skatepark z lodowiskiem, wrotkowiskiem i parkiem trampolin powstanie w Warszawie?
Największy w Polsce wielofunkcyjny, zadaszony obiekt z przeznaczeniem na skatepark, lodowisko, park trampolin i wrotkowisko przy Obrońców Tobruku na Bemowie - taką inwestycję wymarzyli sobie mieszkańcy warszawskiej dzielnicy.

W kolejnych latach na miłośników pływania czekało zazwyczaj dziesięć dwuosobowych rowerów, do wypożyczenia których wystarczyło jedynie okazanie dowodu tożsamości. Z racji niewielkiej głębokości atrakcja należała do całkowicie bezpiecznych, a obowiązkowe wyposażenie ratunkowe sprowadzało się do otrzymywanej razem z rowerem kamizelki ochronnej. Wakacyjny sezon w 2019 roku wzbogacił wypożyczalnię o kajaki, które co roku cieszą się popularnością wśród mieszkańców.

Kup bilet

Kajaki wrócą do Fortu Bema

- W 2023 roku planowane jest otwarcie wypożyczalni kajaków z pieniędzy własnych Urzędu Dzielnicy Bemowo - informuje rzeczniczka bemowskiego ratusza Natalia Walka.

Bezpłatne kajaki mają być udostępniane od drugiej połowy maja do września, codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00. W minionym roku wypożyczalnia nie została otwarta z uwagi na brak pieniędzy w bemowskim ratuszu. Z myślą o tym, aby nie powtórzyła się taka sytuacja, w tym roku po raz pierwszy złożono projekt bezpłatnej wypożyczalni w ramach budżetu obywatelskiego.

REKLAMA

Bezpłatne kajaki w Warszawie?

Wypożyczalnia funkcjonować by miała w okresie wiosenno-letnim, od 27 maja do 17 września, 7 dni w tygodniu w godzinach 10:00-20:00, a zatem przez 115 dni. Dysponowałaby siedmioma kajakami wraz z wiosłami oraz kamizelkami. Jak wyjaśnia autorka pomysłu, celem projektu jest promocja aktywnego wypoczynku w Forcie Bema.

- Kajaki mają ponadto pozytywny wpływ na zbiorniki wodne. Przeciwdziałają niedotlenieniu zbiornika poprzez wprowadzenie zawirowań w wodzie - dodaje. Koszt realizacji pomysłu został oszacowany na 150 tys. zł i zapewne trafi on pod czerwcowe głosowanie mieszkańców.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Taka prawda

05.03.2023 19:46

Ten portal jest martwy...
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024