REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

kultura

 

Wyjątkowy koncert charytatywny dla Ukrainy już dziś na Woli

  29 kwietnia 2022

Wyjątkowy koncert charytatywny dla Ukrainy już dziś na Woli
Wolskie Centrum Kultury

W ramach cyklu "Scena Dla Wszystkich" Wolskie Centrum Kultury zaprasza na koncert "Na przekór ciemności, na przekór wojnie" w wykonaniu zespołów Madrugada Sombra, Korinnia i Automaty. Każda dobrowolna "cegiełka" wesprze ofiary wojny na Ukrainie.

REKLAMA

- Od pierwszych dni nieludzkiej agresji, jaka spotkała nasz bratni kraj ze strony rosyjskich oprawców, nie pozostawaliśmy obojętni. Każdy pomagał, wspierał, angażował się jak mógł, na różne sposoby. Teraz chcemy połączyć swoje siły i zgodnie mówić jednym językiem, którym jest muzyka - czytamy w zapowiedzi charytatywnego koncertu. - Jako artyści wierzymy, że to co robimy może zmieniać świat, kształtować ludzkie umysły i rozgrzewać serca, dawać nadzieję oraz wzmacniać, mobilizować do działania, uwrażliwiać i wreszcie uzdrawiać.

Na przekór wojnie

"Na przekór ciemności, na przekór wojnie..." - to koncert wyjątkowy, poprzez który artyści pragną wyrazić absolutny sprzeciw wobec wojny jakiejkolwiek, wojny jako niszczycielskiej siły, która odbiera i zabija człowieczeństwo.

- Nikt nie powinien doświadczać wojennego koszmaru. Nadrzędnym celem koncertu jest wsparcie zbiórki na pomoc humanitarną, organizowanej przez grupę wspaniałych ludzi, prawdziwych Bohaterów, którzy od pierwszego dnia rzucili się w wir działania i do dziś się nie zatrzymali ani na chwilę - akcji Ukraina Pomagamy Zbiórka Medyczna - czytamy.

Koncert odbędzie się w Domu Społecznym przy Obozowej 85 dziś 29 kwietnia o 18. Łączny dochód z dobrowolnych "cegiełek" - wejściówek na koncert oraz ze sprzedaży płyt artyści chcą przeznaczyć właśnie na tę akcję.

REKLAMA

Kim są?

- Jako Madrugada Sombra razem z Fundacją "Muzyka jest dla wszystkich" zaprosiliśmy do wspólnego koncertu zaprzyjaźnionych artystów z innych formacji. Zagrają razem z nami: Korinnia oraz Automaty! - czytamy.

Warto podkreślić, iż zespół Korinnia wykonuje ludowe pieśni w języku ukraińskim i rosyjskim, zarówno okolicznościowe, jak i codzienne. Zaś Madrugada Sombra, to z hiszpańskiego madrugada - poranek oraz sombra - cień, czyli niepowtarzalna muzyczna fuzja polskiej muzyki ludowej z flamenco, elektroniką i jazzem. Jest to bez wątpienia pierwszy tego typu projekt muzyczny w Polsce. Zespół został nagrodzony podczas 27. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej Mikołajki Folkowe, zdobywając wyróżnienie w konkursie Scena Otwarta za zjawiskową prezentację i trafną fuzję kulturową w 2017 roku. Występował na wielu prestiżowych festiwalach. Automaty są zaś autorskim projektem Jacka Kępki, który był członkiem ostatniej odsłony zespołu Klan Marka Ałaszewskiego. Ideą zespołu jest ocalenie od zapomnienia wartościowej twórczości zespołu Klan. Gościnnie wystąpi Sofia Nakryiko, 12-letnia wokalistka, która z powodu wojny przebywa z mamą w Warszawie. Występuje pod pseudonimem Kupala. Śpiewa od piątego roku życia i uczy się śpiewu we Lwowskiej Szkole Muzycznej nr 2. Uczy się również gry na harfie i pianinie. Brała udział w ponad 100 ukraińskich i międzynarodowych konkursach wokalnych na Ukrainie i za granicą.

(jr)

 

Polecamy

Komentarze (1)

# Normalny123

02.05.2022 20:01

Byl jedyny sluszny wirus, teraz jedyny sluszny narod.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA