Wyciszą dopiero tunele
25 czerwca 2010
Prace przy modernizacji Trasy Toruńskiej trwają, a wraz z nimi niedogodności dla mieszkańców. Hałas towarzyszący budowie przeszkadza mieszkańcom bloków przy Toruńskiej.
Dom państwa "Strzałkowskih"
Drewniak przy ulicy Siedzibnej 40 na Nowym Bródnie jest tak głęboko ukryty w krzakach, że pawie go nie widać. A szkoda, bo na jego ścianie szczytowej zachowała się bardzo interesująca tabliczka...
. - Jednostajny huk, do tego pył, nie możemy otworzyć okien - narzeka pan Marcin. Niewielką pociechą może być fakt, że w pobliżu wzdłuż trasy zostaną za-montowane wyciszające półtunele. Niewielką, bo mają powstać dopiero za dwa la-ta.
- Przezroczyste półtunele będą zamontowane na Bródnie wzdłuż trasy i ograni-czą hałas przejeżdżających samochodów - mówi Małgorzata Tarnowska, rzecznicz-ka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Jednak ich ustawienie to je-den z ostatnich etapów budowy, dlatego ciszej będzie dopiero w 2012 roku - do-daje.
A co do tego czasu? Czy nie można tymczasowo ustawić ekranów, które ogra-niczałyby atak decybeli z modernizowanej trasy na mieszkańców? - Niestety, nie można - rozwiewa wątpliwości rzeczniczka. - Toruńska jest jednym wielkim placem budowy, gdzie prócz głównej modernizacji trwają prace w okolicy - są drogi tech-niczne, dojazdy, rozkopy. W tej sytuacji ustawienie tam jakichkolwiek tymczaso-wych ekranów nie wchodzi w rachubę - mówi.
Rozwiązania zatem nie ma, a fakt, że za dwa lata będzie ciszej, jakoś miesz-kańców nie pociesza...
(wt)
.




































