REKLAMA

Tech Research Studies 1Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0
Legionowo

drogi »

 

Wybierz patrona nowego ronda w Chotomowie!

  13 sierpnia 2014

alt='Wybierz patrona nowego ronda w Chotomowie!'
źródło: www.jablonna.pl

Trwa plebiscyt na nazwę dla powstającego ronda przy szkole w Chotomowie. Po konsultacjach społecznych wybrano pięć propozycji, do 17 sierpnia można oddawać głosy na swój typ na stronie www.jablonna.pl.

REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 2olowkowa rekrutacja trwa 0
Wybrane przez urzędników możliwości można podzielić na personalne i nieosobowe. Te drugie to Graniczne i Zburzonego Muru. O ile pierwsze może nawiązywać do granicy między Chotomowem i Jabłonną, drugie - według nas - to aluzja do kłopotów związanych z budową pobliskiej szkoły, której mury, budowane przez pierwszego wykonawcę, trzeba było zrównać z ziemią i rozpocząć inwestycję od zera. Leśny słodziak podbił internet. Mały lis zasnął przed kamerą Leśny słodziak podbił internet. Mały lis zasnął przed kamerą Leśna fotopułapka Nadleśnictwa Pułtusk uchwyciła kolejne wyjątkowe sceny. Tym razem kamera zarejestrowała rodzinę lisów, która zamieszkała w norze wykopanej w piaskowej skarpie. Mały lis najpierw pozował do kamery, a chwilę później postanowił urządzić sobie drzemkę tuż przed obiektywem.

W grupie możliwych patronów znalazł się z kolei Witold Pilecki, organizator ruchu oporu w KL Auschwitz, autor raportów o Holokauście, więzień UB, zamordowany po pokazowym procesie tzw. "Grupy Witolda".

Drugi proponowany kandydat na patrona ronda to Kazimierz Deyna - legenda Legii Warszawa i polskiej piłki nożnej, mistrz olimpijski z 1972 roku i król strzelców na ówczesnym turnieju w Monachium.

Trzecia osoba, której nazwisko może się znaleźć na tabliczce przy rondzie, jest związana bezpośrednio z Chotomowem: to Polikarp Wróblewski, urodzony tu w 1898 roku - działacz niepodległościowy i dowódca Polskiej Organizacji Wojskowej, od 1932 prezes zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu warszawskiego, wcześniej uczestnik I wojny światowej, dowódca akcji rozbrojenia niemieckich koszar w Nowej Jabłonnie. Po kampanii wrześniowej pracował w Rumunii i Turcji, do Polski wrócił w 1946 roku i objął stanowisko dyrektora technicznego Zakładów Samochodowych nr 2 na Pradze, a po podejrzeniach UB o współpracę z wywiadem amerykańskim przeszedł do pracy w biurze konstrukcynym. W 1978 roku wybrany Honorowym Prezesem OSP w Chotomowie (którą zakładał w 1918 roku). Zmarł w 1983.

Głosowanie kończy się 17 sierpnia.

(red)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Komentarze (13)

# lolo

14.08.2014 12:25

Proponuje rondo im.Mizgalskiego :))))))))

# qwerty

14.08.2014 17:19

rondo Muniakowej będzie najbardziej właściwe

# Polna

15.08.2014 11:37

No bez żartów.
Ludzie, ale tu chodzi o pozytywnych ludzi, a nie o klany wzajemnej adoracji bez przyszłości.

REKLAMA

sporteum polkolonie 2sporteum polkolonie 0

# Zenon

17.08.2014 00:22

jak zrobimy rondo Garbaczewskiego albo rondo Grzybka to od razu lądujemy w Księdze Rekordów Guinessa, z kategorii "głupota roku" :) A o "klanach bez przyszłości" pogadamy po wyborach obszczańcu :P

# Karol

17.08.2014 15:09

Wymienione wszystkie powyżej nazwy nie przemawiają do mnie. Jestem zwolennikiem nazewnictwa bez nazwisk, każde nazwisko będzie odbierane różnie. To normalne.

# Raper

18.08.2014 06:28

Bez nazwisk.
Rondo Marcinka - MEGALOMANA, zajadłego frustrata, co mu się tylko wydaje, że cokolwiek buduje.

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

# lato

18.08.2014 06:30

Bez nazwisk.
Rondo Marcinka - MEGALOMANA, co mu się tylko wydaje że rondo buduje.

# Meloman

18.08.2014 12:53

rondo Melomana, bardzo dobrze.

# niech żyje bal

18.08.2014 18:49

rondo "Wielkiego Balu"

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

# niech żyje bal

18.08.2014 18:51

rondo "Wielkiego Balu'

# ni.żyj.bal

18.08.2014 18:53

rondo "Wielkiego Balu"

# N Ż B

18.08.2014 18:56

rondo "Wielkiego Balu'

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

# qwerty

19.08.2014 00:37

Rondo Wielkiego Balu Maturalnego w IV Liceum Ogólnokształcącym.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

norblin 02 3norblin 02 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 1olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 2olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 0

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 2olowkowa kraina swiatowida angielski 0

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni