REKLAMA

Bemowo

komunikacja »

 

Wreszcie 201, ale nie przez tory

  4 kwietnia 2008

Po długich oczekiwaniach 1 kwietnia Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił wreszcie nową linię autobusową 201 obsługiwaną przez mikrobusy.

REKLAMA

Nowy autobus miał ruszyć na początku marca, ale ze względów technicznych nie udało się tego zrobić. Firma, która miała oddać projekt przebudowy zatok przystan-kowych, spóźniła się aż o miesiąc.

Trasa linii zaplanowana jest ulicami: Nowe Bemowo - Powstańców Śląskich - Piastów Śląskich - Osmańczyka - Obrońców Tobruku - Księcia Bolesława - Księcia Janusza - Obozowa - Ciołka - Newelska - Księcia Janusza - Koło (powrót bezpoś-rednio Księcia Janusza).

Ale uwaga! Jest to przejazd docelowy. Obecnie linia będzie kursowała na nieco krótszej trasie tymczasowej. Z Nowego Bemowa autobusy dojadą tylko do ronda na ul. Księcia Bolesława. Na razie nie ma możliwości bezpiecznego przejazdu auto-busu przez przejazd kolejowy na ul. Księcia Janusza. Linia pojedzie swoją trasą docelową, gdy PKP PLK zapewnią warunki bezpieczeństwa. Kiedy to nastąpi?

- Ten przejazd jest w fatalnym stanie - potwierdza Kazimierz Peryt, rzecznik prasowy PKP PLK. - Jego naprawę planujemy w ramach modernizacji całej linii Józefinów - Gołąbki - Warszawa Gdańska. Dotychczas była to trasa towarowa, a po modernizacji ma służyć ruchowi pasażerskiemu. Finał prac przewidujemy pod ko-niec 2009 roku. Wtedy przejazd będzie gotowy do obsługi ruchu autobusowego. Będą to półrogatki.

APC

Przystanki linii 201 (trasa skrócona)

Nowe Bemowo, Piastów Śląskich, Osmańczyka (ż), Os. Olszyny, Hala Sportowa Be-mowo, Os. Leśne, Księcia Bolesława. Na uruchomieniu linii z pewnością skorzystają mieszkańcy takich osiedli jak Olszyny czy Leśne.


 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break