REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

inwestycje

 

40-piętrowy wieżowiec pnie się w górę

  24 maja 2023

40-piętrowy wieżowiec pnie się w górę
materiały prasowe Ghelamco

Budowany u zbiegu ulic Towarowej i Grzybowskiej wieżowiec The Bridge przewyższył już sąsiadujące z nim przedwojenne kamienice przy ulicy Grzybowskiej i historyczny budynek wydawnictwa Bellona. Jest to największy budynek biurowy powstający w Warszawie.

REKLAMA

Na budowie 174-metrowego The Bridge wykonywane jest obecnie ósme piętro. Specjaliści z Ghelamco zakończyli już realizację podium wieżowca, montowane są hydrauliczne systemy szalunkowe trzonów.

The Bridge na Woli pnie się w górę

Równocześnie demontowane jest podparcie kondygnacji podium, dzięki czemu przechodnie będą mogli niedługo w pełni ujrzeć jego imponującą konstrukcję. Nowy wieżowiec przy rondzie Daszyńskiego. Będzie młodszym bratem Skylinera Nowy wieżowiec przy rondzie Daszyńskiego. Będzie młodszym bratem Skylinera
Jeszcze w tym roku w Warszawie rozpocznie się budowa kolejnego wieżowca. 130-metrowy Skyliner II powstanie przy stacji metra Rondo Daszyńskiego i będzie bardzo podobny do sąsiedniego Skylinera I. Wieżowiec zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski ma już pozwolenie na budowę.
Jej charakterystycznym elementem są mierzące 13 metrów słupy z betonu układające się w literę V, które staną się ozdobą wysokiego na trzy kondygnacje lobby. Jeszcze tego lata zaczną się prace nad elewacją biurowca, której model pokazowy można już oglądać przy placu Europejskim. Liczący 40 pięter wieżowiec połączony zostanie ze stojącą obok dawną siedzibą wydawnictwa Bellona, z którą dzielić będzie wspólne lobby.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Najwyższy budynek biurowy w Warszawie

Powstający u zbiegu ulic Towarowej i Grzybowskiej wieżowiec posiadać będzie najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i proekologiczne. Docelowo The Bridge ma być neutralny energetycznie i zasilany w 100% czystą energią dzięki farmom fotowoltaicznych dewelopera. Co ciekawe w The Bridge zastosowane będą też specjalne rozwiązania antypandemiczne, zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusów, m.in. wirusobójcze lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych. Ponadto w obiekcie wdrożona zostanie nowatorska technologia pozwalająca na znaczące zminimalizowanie zużycia wody.

Co jeszcze zaoferuje The Bridge?

The Bridge zaoferuje przyszłym użytkownikom łącznie 47 tys. m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, a na 40 piętrze wieżowca znajdzie się podniebny taras do wyłącznego użytku najemcy. Budynek wyposażony będzie w około 280 miejsc parkingowych, w tym z ładowarkami do samochodów elektrycznych, a także specjalny parking dla jednośladów elektrycznych z 31 punktami do ładowania. Rowerzyści dostaną do użytku prawie 150 miejsc na rowery oraz szatnie z natryskami. Planowany termin zakończenia budowy The Bridge to I kwartał 2025 roku.

(jr)

.
 

Komentarze (1)

# Tsktak

26.05.2023 08:55

Super!
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA