Wójt w Nieporęcie zostaje. Rada przewietrzona
24 października 2018
Sławomir Mazur, sprawujący funkcję wójta nieprzerwanie od 2002 r., cieszy się niesłabnącym zaufaniem wyborców. Zagłosowało na niego 54% mieszkańców gminy. Drugiej tury nie będzie.
Na Macieja Mazura zagłosowało aż 4181 osób. Drugi, bardzo dobry wynik wypracowała Marta Damm-Świerkocka, która zdobyła w tych wyborach dwa tysiące głosów (26% poparcia). Trzeci kandydat na nieporęckiego wójta, czyli popierany przez PiS Leszek Dałek, zdobył 1148 głosów (15%).
Wpadłeś w dziurę? Zgłoś szkodę i odzyskaj pieniądze!
Siarczyste mrozy skutecznie zniszczyły asfalt, co wyraźnie i bezlitośnie odsłoniła ostatnia odwilż. Kierowcy, pomimo starań i ostrożności, nie zawsze są w stanie ominąć dziury, mające nieraz po kilka centymetrów głębokości. Niestety, czasem kończy się to poważnymi uszkodzeniami samochodów.
Najgorzej poszło Andrzejowi Kawce, na którego oddano tylko 299 głosów, co dało mu nieco ponad 3,9-procentowe poparcie mieszkańców.
Spore przetasowania
W nowej radzie gminy nastąpią jednak spore zmiany. Z mandatami nieporęckich radnych pożegnają się m.in. wieloletni wiceszef rady Marian Oszczyk, Jarosław Kawka, Jarosław Koperski, Roman Madej, Marta Damm-Świerkocka, Sławomir Jachowski, Joanna Struzik oraz Eugeniusz Woźniakowski. Swoje mandaty zachowali: Andrzej Olechowski, Anna Grześkiewicz, Maria Płatkowska, Andrzej Wojciechowski, Piotr Pietrucha, Monika Kamińska i Wojciech Saks. Wśród nowych twarzy pojawi się aż czworo sołtysów z czterech nieporęckich wsi: ze Stanisławowa Pierwszego - Stanisław Paterek, Stanisławowa Drugiego - Wiesława Bielska, Rembelszczyzny - Wojciech Szybowski, Wólki Radzymińskiej - Ewa Broszkiewicz. Jak wójt ułoży sobie zatem relacje z bardzo "przewietrzonym" składem rady gminy? Zobaczymy.
(DB)
.









































