REKLAMA

Mokotów

kronika policyjna »

 

Zamieszkali w cudzym domu

  21 marca 2023

alt='Zamieszkali w cudzym domu'
źródło: KSP

Funkcjonariusze wydziału wywiadowczo-patrolowego mokotowskiej komendy zatrzymali trzy osoby podejrzane o dokonanie włamania do domu oraz garażu przy Siekierkowskiej na Siekierkach. Pod nieobecność właściciela rabusie wynieśli m.in. sprzęt budowlany i sprzęt gospodarstwa domowego. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Kilka dni temu policjanci z mokotowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów przy Siekierkowskiej.

Włamanie na Siekierkach

Zgłaszający poinformował, że pod nieobecność teścia opiekował się posesją, ale po przyjeździe zobaczył ruchy firanki w oknie. Wiedząc, że w domu nie powinno być lokatorów, natychmiast poprosił o pomoc funkcjonariuszy. Pijana opiekowała się dzieckiem Pijana opiekowała się dzieckiem
Zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszała 30-letnia kobieta, która sprawowała opiekę nad dwumiesięcznym synkiem będąc w stanie nietrzeźwości. Kobieta w momencie zatrzymania przez wilanowskich funkcjonariuszy miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali dwóch mężczyzn i kobietę. Jak się okazało, nie byli oni mieszkańcami tego domu i nie potrafili w racjonalny sposób wyjaśnić swojej obecności. Tłumaczyli, że pomieszkują w nim od około tygodnia.

Kup bilet

Okradli dom w Warszawie

Wezwany na miejsce właściciel zauważył, że w garażu rozbita została szyba w oknie, a w drzwiach wejściowych do domu uszkodzone są zamki. Z pomieszczeń zostały skradzione cztery butle gazowe, piła spalinowa, aluminiowa drabina, podnośnik samochodowy, przewody elektryczne, blaszana taczka, młot elektryczny, wyrzynarka, hydrofor, odkurzacz i drobne rzeczy budowlane. Wartość start została oszacowana na około 10 tysięcy złotych.

Osoby zostały zatrzymane i trafiły do komendy przy Malczewskiego na Mokotowie. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 37-latce i 44-latkowi zarzutów kradzieży z włamaniem. Z kolei 40-letni mężczyzna natomiast usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem, a kara jaka może im grozić, to nawet dziesięć lat pozbawienia wolności. (jok).

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe