REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

komunikacja

 

Wielka mobilizacja przed konsultacjami. "Musimy walczyć o nasze autobusy!"

  1 kwietnia 2022

Wielka mobilizacja przed konsultacjami. "Musimy walczyć o nasze autobusy!"
- Otwarcie stacji metra nie może być pretekstem do radykalnego cięcia tras linii naziemnych - mów przewodniczący rady Bemowa Jarosław Dąbrowski. Źródło: Dzielnica Bemowo

- Nie może być tak, że uruchomienie metra będzie świętym argumentem za wycofaniem ważnych linii autobusowych z naszej dzielnicy - mówi przewodniczący bomowskiej rady Jarosław Dąbrowski i apeluje o liczne stawienie się na konsultacjach społecznych, które Zarząd Transportu Miejskiego wyznaczył na środę.

REKLAMA

Konsultacje społeczne w sprawie zmian tras po otwarciu metra na Bemowie odbędą się w środę 6 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 82 przy ul. Górczewskiej 201. Sprawa dotyczy komunikacji na wszystkich osiedlach: Jelonkach, Chrzanowie, Górcach, Grotach, Boernerowie i Nowym Bemowie.

W ostatnim czasie jest tematem numer jeden wśród mieszkańców - zwłaszcza tych, którzy korzystają z komunikacji miejskiej.

REKLAMA

To cios w pasażerów

- Musimy stawić się tłumnie i powiedzieć jasno, że podziemna kolej nie może być powodem do wygumkowania z Bemowa wielu bardzo popularnych linii - mówi Urszula Kierzkowska, burmistrz Bemowa. Jak zaznacza, pierwszy "cios w serce" to skrócenie linii 190 z Marek tylko do ul. Znanej. - Argumenty za tym, że linia dubluje się z metrem, nie są do końca prawdziwe. Przecież ten autobus przejeżdża przez miejsca, gdzie metra nie ma, a po drodze spotyka tylko trzy stacje podziemnej kolejki.

Przewodniczący Dąbrowski dodaje, że poszatkowanie linii spowoduje konieczność przesiadek, co zniechęca do korzystania z komunikacji miejskiej.

REKLAMA

Jelonki i Karolin bez 112?

- Autobusem 171 możemy wciąż dojechać do wielu punktów na Woli i w Śródmieściu. Plac Bankowy? Rotunda? Pl. Trzech Krzyży? Proszę uprzejmie. Po zmianach mieszkaniec Nowego Bemowa musi najpierw dojechać do metra przy naszym urzędzie, przejechać podziemną koleją do Świętokrzyskiej czy Nowego Światu i potem zastanawiać się, co dalej. Na Torwar z Dworca Centralnego ma jeździć wycofane z Woli i Bemowa, bardzo lubiane 109. Nie wszyscy mają siłę i zdrowie do przesiadek, szczególnie osoby starsze, schorowane albo matki z dziećmi w wózkach - mówi Karol Sobociński, wiceburmistrz Bemowa i dodaje, że drugim "ciosem prosto w serce" będzie wycofanie linii 112 z Jelonek i Karolina.

- Każda próba kombinowania przez ZTM przy trasie tej linii kończy się awanturą i kapitulacją urzędników. Mam nadzieję, że na środowym spotkaniu opór mieszkańców Bemowa będzie na tyle skuteczny, że pomysł skrócenia trasy 112 z Marek tylko do pętli Nowe Bemowo po raz kolejny przejdzie do historii - mówi burmistrz Sobociński.

REKLAMA

Czy ZTM posłucha mieszkańców?

W komentarzach pod naszymi artykułami mieszkańcy Bemowa nie zostawiają suchej nitki na pomysłach urzędników Zarządu Transportu Miejskiego. Czy opór mieszkańców doprowadzi do zachowania przynajmniej części aktualnych tras autobusów?

- Oby tak było. Wierzymy, że zdanie pasażerów jest dla ZTM ważniejsze, niż bezduszne urzędnicze decyzje - mówią samorządowcy z Bemowa.

Helut

.

Wielka mobilizacja przed konsultacjami. "Musimy walczyć o nasze autobusy!"
Wielka mobilizacja przed konsultacjami. "Musimy walczyć o nasze autobusy!"
Wiceburmistrz Karol Sobociński i przewodniczący rady Jarosław Dąbrowski zapraszają na konsultacje społeczne w sprawie planowanych zmian tras autobusów na Bemowie
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (16)

# Tubylec

01.04.2022 10:17

Nie wszyscy mają potrzebę jechać do centrum, ale widać otwarcie metra to idealna okazja aby pozbawić ludzi możliwości bezpośredniego dojazdu z Ulicy Człuchowskiej do np. Wola Parku. Urzędnicy to jednak szkodnicy. Widać Warszawa pracuje skutecznie aby ludzie jednak wybrali samochód.

# Ernie karateka

01.04.2022 10:25

Zapomina się przy okazji, że to szkodzenie nie tylko mieszkańcom dzielnicy W KTÓREJ usuwa się autobus, ale też innych dzielnic na trasie. Jako mieszkaniec Słodowca, z którego 112 stanowi połączenie z Bródnem i Jelonkami, jestem absolutnie wściekły na tę bandę kombinatorów i nie omieszkam się wypowiedzieć w konsultacjach.

# Ktoś

01.04.2022 10:40

0ddajcie E-2 ,które ukradliście z Bemowa pod pretekstem budowy metra i linię 112 proszę zostawić w spokoju

REKLAMA

# Gdfcy

01.04.2022 11:15

Może gdyby nie darmowe bilety dla ponad połowy pasażerów znalazły by się pieniądze na autobusy.

# nnn

01.04.2022 12:46

#Gdfcy napisał(a) 01.04.2022 11:15
Może gdyby nie darmowe bilety dla ponad połowy pasażerów znalazły by się pieniądze na autobusy.
Autobusów nie brakuje. Brakuje kierowców i tego przeskoczyć się nie da. Konsultacje pozostaną fikcją.

# Barbiere

01.04.2022 20:30

Co to za obroślaki na zdjęciu?

REKLAMA

# xxx

01.04.2022 20:48

#Barbiere napisał(a) 01.04.2022 20:30
Co to za obroślaki na zdjęciu?

chłopcy lockdownowcy

# Kuba568

01.04.2022 21:57

Najpierw niech powiedzą co ma 112 do M2 jak spotykają się na jednym przystanku? To chyba lepiej dla linii, ponieważ mieszkańcy wysiadający z M2 będą mogli bezpośrednio wsiąść do autobusu w stronę Bemowa czy też Bielan i dojechać do celu. Pozostawienie linii umocni tylko jej pozycje.

# Marian

02.04.2022 10:08

Likwidują przejścia podziemne że niby dla ludzi ale już do metra pod ziemię to wszystkich chcieliby wpędzić

REKLAMA

# Dzuki

02.04.2022 14:05

#Ktoś napisał(a) 01.04.2022 10:40
0ddajcie E-2 ,które ukradliście z Bemowa pod pretekstem budowy metra i linię 112 proszę zostawić w spokoju
Proszę o zostawienie w spokoju 112 ,122, 154, 190, naprawdę są niezastapione
#Ktoś napisał(a) 01.04.2022 10:40
0ddajcie E-2 ,które ukradliście z Bemowa pod pretekstem budowy metra i linię 112 proszę zostawić w spokoju

# Populizm czy naiwność.

03.04.2022 14:44

Po falach hejtu jaki niemal zawsze uruchamia konstruktywna krytyka wymierzona na tym portalu w działalność wiecznych społeczników i samorządowych misjonarzy na warszawskich urzędach - od urzędu miasta, przez ZDM, ZTM - po urzędy dzielnic, obiecałem sobie że odpuszczam. Niestety widząc kolejną g*ó*w*n*o*b*u*rz*ę wiszącą w powietrzu która pogłębi tylko frustrację nas mieszkańców a przy okazji poprawi notowania samorządowców których nazwiska przygasły w świetle medialnych operacji covid - 19 i wojna, pozwolę sobie nie zgodzić się z zapraszającym na konsultacje przedstawicielem bemowskiego samorządu. Szanowny Panie, co chce Pan osiągnąć? Rozpalić emocje do czerwoności? Przyprawić starszych mieszkańców lub osoby z problemami kardiologicznymi o zawał serca? Zakładam że nie. Chodzi więc o zasygnalizowanie swojej obecności w przestrzeni publicznej; o dużą dawkę upitraszonego w duchu postdemokracji - populizmu? Bo jeśli serio wierzy Pan w skuteczność tych konsultacji - zacznę Pana podejrzewać o zwykłą naiwność. Czemu mają służyć i czym skutkować konsultacje na które Pan zaprasza? Kłótniami ludzi bez jakiejkolwiek wiedzy na temat tworzenia siatki połączeń transportu publicznego, zajmującymi miejsca po obu stronach linii sporu? Nie, nie. Nie wbijam ostrza krytyki w fatalne propozycje mieszkańców - chcą dobrze, ale nie mogą przecież liczyć na ignorantów (patrząc po efektach) z ZTM-u. Dlaczego zakładam, że nie chodzi o znalezienie dobrego rozwiązania? Bo takie przedstawiałem już niemal dekadę temu - odnosząc się przy każdej przepychance do faktów i fatalnych propozycji ZTM-u. Nawet z wyliczeń ZTM wyszło, że rozwiązanie jest tańsze niż propozycja ich autorstwa, która ciągle wymaga korekty, zmian rozkładów etc. Ta permanentna rewolucja w układzie komunikacyjnym to także koszty społeczne. Tymczasem na konsultacjach zorganizowanych wiele lat temu, moja koncepcja została podsumowana gromkimi brawami mieszkańców dzielnicy. Była więc również akceptowalna społecznie. Gdyby był Pan zainteresowany dobrym transportem na Bemowie i Jelonkach pomimo fatalnego przebiegu metra o czym pisałem od chwili wykoślawienia linii pod Górczewską i skierowania jej miast na Tarchomin via Żerań - na Targówek i Bródno, pochyliłby się Pan nad tym opracowaniem. Zaprosił mieszkańców, zaproponował głosowanie czy rozwiązanie ZTM, czy moje. A dziś? Wie Pan co będzie? Niespójne propozycje mieszkańców zostaną spacyfikowane bełkotem urzędników. Tak, bełkotem, bo propozycje ZTM są tak głęboko sprzeczne, że same się wykluczają. Serio chce Pan tego???

# Jelonek112

03.04.2022 22:04

Jelonki jeżdżą na Bielany i Brodno, do pracy, szkoły i do szpitala Bródnowskiego. Tak do szpitala. Mają jeden bezpośredni autobus 112. Skoro problem tkwi w s8 to niech 112 kończy trasę pod szpitalem Bródnowskim. Dajcie w zamian jakiś autobusik z Bródna do centrów handlowych Marki, IKEA najlepiej żeby miał że dwa wspólne przystanki z linia 112. I tak mieszacie na Bródnie w autobusach. Największy problem jest właśnie z wyjechaniem z tych centrów na trasę potem już jedzie. 112 ma zostać z Karolina przynajmniej do szpitala Bródnowskiego

REKLAMA

# @Jelonek112

03.04.2022 22:48

I właśnie obnażył Pan jeden z tych absurdów, które według ZTM mają pełnić rolę argumentów za nieuzasadnionymi zmianami. Ja dodam tylko, że linia 112 powinna rozpoczynać bieg nie na Karolinie, a w Ursusie - Niedźwiadku.

# fckgw

05.04.2022 12:12

#Kuba568 napisał(a) 01.04.2022 21:57
Najpierw niech powiedzą co ma 112 do M2 jak spotykają się na jednym przystanku? To chyba lepiej dla linii, ponieważ mieszkańcy wysiadający z M2 będą mogli bezpośrednio wsiąść do autobusu w stronę Bemowa czy też Bielan i dojechać do celu. Pozostawienie linii umocni tylko jej pozycje.
A co ma 122 to linii M2? To już jest szczyt bezczelności zabierać linię, która najbliżej przejeżdża z półtora kilometra od M2. Takich absurdów jest więcej. Wywrócenie trasy 220 również.

# @fckgw

05.04.2022 12:18

Akurat 220 jest zbędna.

REKLAMA

# lideksynubeka

06.04.2022 15:03

A zlikwidować w p....u wszystkie linie autobusowe i zachęcać publikę do korzystania z komunikacji zbiorowej. Tak wygląda politya transportowa Rafalali Czaskowskiego. Niech se jeżdżą rowerami.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA