Więcej władzy
28 sierpnia 2009
Obłożone samochodami osiedlowe uliczki to warszawska codzienność. Nasi czytelnicy narzekają również na hałas wydobywający się z rur wydechowych niefrasobliwych kierowców, którzy "tylko na chwilę" zaparkowali pod otwartymi oknami sąsiadów.
Kolejarze kontra kładka. Ponad 1,5 roku opóźnienia
Mieszkańcy Woli czekają na udostępnienie przejścia nad torami od marca ubiegłego roku.
Często nie można wytrzymać tego hałasu - skarży się czytelniczka "Echa".
- Obecnie niewiele możemy pomóc - mówi strażnik miejski. - Ulice osiedlowe są drogami wewnętrznymi, czyli należą do spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych. Ani policja, ani straż miejska nie mają prawa działania na takim obszarze - mówi.
Ta sytuacja ma się zmienić. Od września wspomniane służby mają mieć zwiększone kompetencje. Będą mogły interweniować na drogach wewnętrznych. Ma się skończyć nielegalne parkowanie i nieprawidłowe zachowanie. Mieszkańcy będą mogli śmiało dzwonić pod numery alarmowe i zgłaszać naruszenia przepisów. Patrole z pewnością będą miały pełne ręce roboty.
APC
.








































