REKLAMA

Legionowo

inwestycje »

 

Wiadukt w Chotomowie pełen niedoróbek, kiedy otwarcie?

  7 września 2012

alt='Wiadukt w Chotomowie pełen niedoróbek, kiedy otwarcie?'

Choć jeszcze w czerwcu PKP PLK zapewniały, że wiadukt w Chotomowie lada dzień będzie otwarty, do tej pory wykonawca nie uzyskał pozwolenia na użytkowanie obiektu. Być może nowym wiaduktem pojedziemy za miesiąc, pod warunkiem, że firma Intop złoży komplet dokumentów w nadzorze budowlanym. Najpierw trzeba jednak zrobić poprawki.

REKLAMA

PKP Polskie Linie Kolejowe zapewniają, że na bieżąco monitorują prace prowadzone przez firmę Intop przy budowie wiaduktu w Chotomowie. - Obecnie firma przygotowuje dokumenty, które zostaną złożone w nadzorze budowlanym, aby uzyskać pozwolenie na użytkowanie wiaduktu. Wykonawca wiaduktu w Chotomowie deklaruje skompletowanie dokumentacji i złożenie jej w nadzorze budowlanym w ciągu kilku dni - informuje Maciej Dutkiewicz, rzecznik PKP PLK.

Jeśli dokumenty będą złożone, wówczas procedura wydania pozwolenia trwa maksymalnie 21 dni, ale w praktyce jest to zwykle krócej.

Wiadukt pełen niedoróbek

Skąd opóźnienie? Okazało się, że wiadukt ma mnóstwo niedoróbek. Mariusz Gołąbek, odpowiedzialny za budowę obiektu ze strony wykonawcy, na temat niedoróbek nie chce się wypowiadać i odsyła do rzecznika PKP PLK.

Przed firmą jeszcze kilka ważnych prac m.in. odwodnienie nasypu od strony ulic Zielonej i Jodłowej oraz skrzyżowania ulic Kordeckiego i Wypoczynkowej oraz usunięcie nadmiaru ziemi wzdłuż ulicy Kolejowej przy ekranach dźwiękochłonnych.
- Inwestor zabronił mi mówić o tej inwestycji - przyznaje Gołąbek.

PLK potwierdza, że uchybienia są, ale Intop wszystkie konieczne poprawki wykona.

Przed firmą jeszcze kilka ważnych prac, m.in. odwodnienie nasypu od strony ulic Zielonej i Jodłowej oraz skrzyżowania ulic Kordeckiego i Wypoczynkowej oraz usunięcie nadmiaru ziemi wzdłuż ulicy Kolejowej przy ekranach dźwiękochłonnych. Sprawdzić trzeba także zbiornik retencyjny przy ulicy Wypoczynkowej, czy w razie dużych opadów spełni swoje zadanie.

Według mieszkańców ważnym uchybieniem jest także zły promień skrętu na skrzyżowaniu starej ulicy Partyzantów i nowej Kordeckiego. PKP PLK jednak temu zaprzecza. - Uzgodnienia dotyczące tego skrzyżowania prowadzone były z zarządcą drogi i dopiero powstał projekt, więc nie ma tutaj mowy o pomyłce. Przypominam, że wykonawca jest zobowiązany do wykonania prac zgodnie z zatwierdzonym i skonsultowanym z samorządem projektem - tłumaczy rzecznik.

Urzędnicy szacują, że we wrześniu nowy wiadukt powinien zostać otwarty.

Ewelina Kurzak

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Mariusz

10.09.2012 08:42

Z tym Intopem to katastrofa jest!
Budują także wiadukty na Płudach i Choszczówce. Mimo, że wiaduktami można przejeżdżać od początku czerwca nadal są zamknięte! Powód? niekompletna dokumentacja, błedy, niedoróbki. Chciałbym wiedzieć kto wziął ot tej firmy "grubego blata" i kto za to odpowiada!?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024